Güncel

Bitcoin 50.000 doların üzerini ne zaman geçecek?

Teknikler, Bitcoin'in yakında 50.000 doların üzerine çıkabileceğini öne sürüyor!

Bitcoin 50.000 doların üzerini ne zaman geçecek?

Bitcoin'in (BTC) fiyatı 35.000 - 45.000 $ aralığından başarılı bir şekilde çıkarken, teknik göstergeleri analiz eden uzmanlar, Bitcoin'in büyümeye devam edebileceğini ve yakında 50.000 $'ı geçebileceğini öne sürdüler.

Bitcoin 50.000 doların üzerini ne zaman geçecek?

CoinMarketCap'in istatistiklerine göre, özellikle Bitcoin, yaklaşmakta olan bir küresel durgunluk korkularına rağmen son derece iyi bir performans sergiledi ve kripto para birimi işlem yayınlandığı sırada 47.710 dolardan işlem gördü.

Birkaç finans uzmanı, fiyat çizelgelerindeki hareketlerini analiz etti ve bu yükseliş büyümesinin sadece 50.000 $'a kadar değil, ötesine de devam edeceğine dair önemli bir şans olduğu sonucuna vardı.

Yatırım firması Copper'ın araştırma başkanı Fadi Aboualfa, 27 Mart'ta Bloomberg'e Bitcoin'in bir sonraki direnç seviyesi 52.000 $ ile karşılaşabileceğini söyledi. Aboualfa, bu seviyeyi aşması durumunda, fiyatının Kasım 2021'de ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesine yakın olan 65.000 $'a ulaşabileceğine inanıyor.

Bitcoin 50 günlük hareketli ortalamasının üzerinde

Bloomberg'in grafiğine göre, Bitcoin son günlerde 50 günlük hareketli ortalamasının önemli ölçüde üzerindeydi ve basın zamanında 41.085 dolar civarındaydı.

Bitcoin'in fiyatı ile 50 günlük hareketli ortalaması arasındaki fark. Kaynak: Bloomberg

Bununla birlikte firma, birçok varlık için bunun fiyatta bir düşüş potansiyeline işaret etmesine rağmen, Bitcoin için tarihsel olarak bunun tersinin doğru olduğunu savunuyor ve bir raporda şunları belirtiyor; “Geçmişinde (son beş yılda) benzer şekilde aşırı alım yapıldığında, bir ila 12 ay arasında ortalama önemli kazançlar elde etti.”

Bensignor Investment Strategies başkanı Rick Bensignor da 27 Mart'ta bir notta Bitcoin'in yukarı yönlü yükselişine inanıyor ve fiyatının "%20'lik bir yükselişin eşiğinde" olduğunu söylüyor.

Yasal Uyarı:  Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.