Xiaomi için tüm Android 12 Özel ROM'ları: Mi, Redmi ve POCO!

Xiaomi cihazları için Custom ROM'lar bazen en iyi performansı sunabiliyorlar. Bu haberimizde Mİ, Redmi ve POCO cihazları için Custom ROM'ları bulabilirsiniz.

Xiaomi için tüm Android 12 Özel ROM'ları: Mi, Redmi ve POCO!

Xiaomi, bazı cihazları için Android 12 kararlı güncellemesini yayınlamaya başladı ancak tüm modeller güncellemeyi alamayacaklar. POCO F1, Redmi Note 5, Redmi S2 gibi bazı iyi bilinen seri cihazlar ve aynı zamanda son Redmi Note 8/8T, Android 12'ye güncellenmeyecek veya en azından resmi olarak güncellenmeyecek.

Ancak açık kaynaklı platform nedeniyle, Android işletim sistemi çalıştıran cihazlarda üçüncü taraf dosyalarını ve Xiaomi gibi tüm mobil markalar için ortaya çıkan çok sayıda resmi olmayan Android 12 tabanlı özel ROM'ları kolayca flaş edebilirsiniz.

Özel ROM'lar ile Android 12 mümkün

Özel bir ROM olarak, güncelleme işlemi kesinlikle herkesin yapabileceği bir şey değildir, ancak işlem sonunda çoğu kullanıcı kesinlikle mutlu olacaktır. Aşağı listedeki akıllı telefonlardan birine sahipseniz veya özellikle daha fazla yazılım güncelleme desteğine sahip olmayan ve garanti kapsamı dışında kalan cihazı olan kişiler, ROM'ları kendiniz kurup Android 12'yi deneyebileceksiniz.

Bunları yapmayı unutmayın: Önyükleyicinin (Bootloader) kilidini açmak ve bir TWRP Fastboot yazılımı yüklemeniz gerekli. Her akıllı telefon ve ROM'u için kurulum kılavuzlarını eğer bilmiyorsanız internetten bulmak mümkün. İşlemleri iyi şekilde öğrendikten sonra eğer cihazınızda eski ise yapmalısınız.

Android 12 Custom ROM'ları: Mi, Redmi ve POCO

MI

POCO

REDMI