Güncel

Bitcoin ABD'de yasaklanıyor mu?

Charlie Munger, Bitcoin'i 'kumar' olarak eleştirdi ve ABD'de yasaklanmasını istiyor!

Bitcoin ABD'de yasaklanıyor mu?

Berkshire Hathaway Başkan Yardımcısı Charlie Munger, son zamanlarda ABD'de  kripto para birimlerine federal bir yasak getirilmesi çağrısıyla bir kez daha manşetlere taşındı.

Bitcoin ABD'de yasaklanıyor mu?

Görüşlerini Çin'in kripto para birimleri konusundaki duruşuyla aynı hizaya getirerek uzun süredir kripto para birimlerine şüpheyle yaklaşan Munger, 1 Şubat'ta Wall Street Journal'da yayınlanan bir görüş yazısında görüşlerini dile getirdi.

Munger, yazısında kripto para birimlerinin yükselişini düzenlemedeki bir boşluğa bağladı. Kripto varlıklarının para birimleri, emtialar veya menkul kıymetler kategorisine girmediğini ve onları uygun bir gözetimden mahrum bıraktığını savundu.

Munger, özellikle Bitcoin gibi kripto para birimlerinden şu şekilde söz etti: "Kumar sözleşmelerinin geleneksel olarak yalnızca gevşeklik içinde rekabet eden devletler tarafından düzenlendiği bir ülkede girilen, ev için yaklaşık %100 avantaja sahip kumar sözleşmeleri".

Bitcoin ABD'de yasaklanıyor mu? - Resim : 1

Munger bilinen bir kripto şüphecisi

Munger'in kripto para birimleri hakkındaki görüşleri son yıllarda iyi bir şekilde duyurulmuştur. 99 yaşındaki şüpheli, Bitcoin'e yatırım yapanları ' neredeyse deli ' olarak nitelendirerek şüpheci duruşunu ikiye katladı. Ayrıca Bitcoin'in o zamanki göreceli başarısından "iğrenç" olarak bahsetti ve adam kaçıranlar ve gaspçılar tarafından kripto kullanımını ima etti.

“Omaha'nın Kahini” olarak da bilinen Berkshire Hathaway Başkanı Warren Buffett, Munger'in kripto para birimleri konusundaki duruşunu yineledi. Hem Munger hem de Buffett geçmişte kripto para birimlerini eleştirdiler, hatta Munger kripto paranın "hiç icat edilmemiş olmasını" dileyecek kadar ileri gitti ve Buffett, dünyadaki tüm Bitcoin'i 25 dolara satın almayacağını itiraf etti.

Finans dünyasındaki liderler olarak birleşik etkileri, bazılarının finansal ortamı değiştirme potansiyeline sahip yıkıcı bir teknoloji olarak gördüğü kripto para birimleri hakkındaki görüşleri nedeniyle büyük ilgi topladı.

Munger'in son zamanlarda Amerika Birleşik Devletleri'ndeki kripto para birimlerine yönelik federal bir yasak çağrısı, konuyu bir kez daha finans dünyasının dikkatinin ön sıralarına çekti. Munger'in görüşleri ve Warren Buffett'in görüşleri, kripto para birimlerinin uygun şekilde düzenlenmesi ve gözetimi konusundaki tartışmayı daha da aydınlatıyor. Görüşleri, tartışmalı olsa da, muhtemelen kripto para birimlerini çevreleyen konuşmayı şekillendirmeye devam edecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.