Bitcoin blok zincirinde 8 trilyon doların üzerinde işlem yapıldı!

2022'de Bitcoin blok zincirinde yapılan işlem tutarı dudak uçuklattı! Tam olarak 8 trilyon doların üzerinde işlem yapıldı!

Bitcoin blok zincirinde 8 trilyon doların üzerinde işlem yapıldı!

Bitcoin ( BTC ) 2022'deki en zorlu anlardan biriyle karşılaşsa da, veriler BTC blok zincirinin hala önemli sayıda işlemden sorumlu olduğunu gösteriyor.

Bitcoin blok zincirinde 8 trilyon doların üzerinde işlem yapıldı!

Düşen fiyatlara rağmen, geçen yıl Bitcoin blok zinciri aracılığıyla şaşırtıcı bir şekilde 8,2 trilyon dolar transfer edildi. Kripto analiz firması CoinMetrics tarafından yapılan veri tahminlerine göre, rakam saniyede ortalama 260.000 $ olarak hesaplanıyor.

Bitcoin blok zincirinde 8 trilyon doların üzerinde işlem yapıldı! - Resim : 1

2022 için Bitcoin blockchain işlem tablosu. Kaynak: CoinMetrics

Bitcoin'in blockchain işlemlerinin anlamı

Ayı piyasasının ortasındaki işlemin büyüklüğü, Bitcoin'in olası artan benimsenmesini ve genel finansal sistemdeki rolünü vurguluyor. Verilerden, blok zincirindeki işlem sayısı, varlığın fiyat hareketiyle bağlantılı olarak yılın ikinci yarısında önemli ölçüde düştü.

Bitcoin, 2022'nin büyük bir bölümünde serbest düşüş yaşarken, piyasa değerine göre bir numaralı dijital varlık, olumlu makroekonomik faktörlerden destek aldıktan sonra Kasım ayı başlarında bir rahatlama rallisi yaşadı. Ancak, rallinin işlem sayısı üzerinde çok az bir etkisi olmuş gibi görünüyor.

İşlem hacmi, verileri ana akım finans sektörüne entegrasyon kazanmak için varlığın olgunluğunun bir işareti olarak görebilen Bitcoin savunucuları tarafından da memnuniyetle karşılanabilir. İlginç bir şekilde, genişletilmiş ayı piyasası, Bitcoin'in muhtemelen sıfıra düşeceğini öne süren şüphecilerle sonuçlandı.

Özellikle, Bitcoin, artan enflasyon ve düzenleyici belirsizlik  gibi faktörler tarafından engellenen varlıkla, yatırımcı şüpheciliği ortamında faaliyet gösterdi.

Bitcoin hala belirsizlikle karşı karşıya

Aynı zamanda, Bitcoin, etkilerinin 2023'e yayılması öngörülen FTX kripto borsasının çöküşünden de darbe aldı . Bir Finbold raporuna göre, fiyat düzeltmesinin etkisi aynı zamanda Bitcoin milyonerlerinin 2022'de %70'in üzerinde düşmesine neden oldu.

Ek olarak, Bitcoin'in Federal Rezerv para politikasına ilişkin belirsizlikle birlikte hala yüksek enflasyon ortamında çalıştığı düşünülürse, fiyat düzeltmesi daha da uzayabilir.

Gerçekten de, piyasa bir ralli kaydederse, Bitcoin blok zincirine aktarılan miktar muhtemelen artacaktır.

Bitcoin fiyat analizi

Basın zamanında Bitcoin, son 24 saatte %1'den daha az küçük kazançlar elde ederek 16.844 dolardan işlem görüyordu. Haftalık grafikte BTC %1'in üzerinde arttı.

Bitcoin blok zincirinde 8 trilyon doların üzerinde işlem yapıldı! - Resim : 2

Bitcoin yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Mevcut durumda, amiral gemisi kripto para birimi aynı zamanda yaklaşık 324,37 milyar dolarlık bir piyasa kapitalizasyonunu da kontrol ediyor. Ekonomik belirsizlik hüküm sürerken, tahminler Bitcoin'in 2023'te uzun bir fiyat düzeltmesinden geçeceğini gösteriyor.

Özellikle, PricePredictions'daki makine öğrenimi algoritması, varlığın 31 Ocak 2023'te 15.532 dolardan işlem görebileceğini gösteriyor.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.