Güncel

Bitcoin fiyat tahmini – Bir sonraki satın alma bölgesi nerede?

BTC %2 geri çekilirken Bitcoin fiyat tahmini – Bir sonraki satın alma bölgesi nerede?

Bitcoin fiyat tahmini – Bir sonraki satın alma bölgesi nerede?

Bitcoin, son birkaç gün içinde önemli bir geri çekilme gördü ve birçok yatırımcının bir sonraki satın alma bölgesinin nerede olduğunu sorgulamasına neden oldu. Yatırımcılar, fiyat tahmin modellerini ve teknik analizleri kullanarak Bitcoin'in yakın gelecekte nereye gidebileceği konusunda fikir edinebilir.

Bitcoin fiyat tahmini – Bir sonraki satın alma bölgesi nerede?

3 Şubat'ta, ABD Tarım Dışı İstihdam rakamlarının beklenenden olağanüstü şekilde açıklanmasına rağmen, önde gelen kripto para birimi Bitcoin, 23.300$ ile 23.750$ gibi dar bir aralıkta konsolide oldu.

Bitcoin fiyat tahmini – Bir sonraki satın alma bölgesi nerede? - Resim : 1

ABD'de Ocak ayındaki İstihdam Büyümesi, 517K Yeni İşle Beklentileri Çok Aştı

2023'ün başında, Temmuz 2022'ye kıyasla tarım dışı bordrolardaki etkileyici artış nedeniyle iş piyasası inanılmaz derecede olumlu görünüyordu. Çalışma Bakanlığı'nın Cuma günkü raporuna göre, Ocak ayı tarım dışı bordroları 517.000'lik bir artış yaşadı ve bu, Dow Jones'tan daha yüksekti. 187.000 tahmini ve Aralık ayının kazancı 260.000.

Mastercard Ekonomi Enstitüsü'nün ABD'li baş ekonomisti Michelle Meyer'e göre, rapor "olağanüstü" idi. Bu, belirli ekonomik istikrarsızlıklar ışığında iş büyümesinin nasıl sürdürülebileceğine dair soruları gündeme getiriyor. 

Bu süre zarfında birçok sektörde muazzam bir işçi ihtiyacı olduğu açıktır. Şirketler, personel seviyelerinin mevcut iş ihtiyaçları için yeterli olduğundan emin olmak için çaba harcıyorlar.

İstatistikler, işsizlik oranının, tahmin edilen %3,6'ya kıyasla %3,4 ile Mayıs 1969'dan bu yana en düşük seviyesine ulaştığını gösteriyor. Ayrıca işgücüne katılım oranı %62,4'e yükseldi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.