Bitcoin için 2030 yılı fiyat tahmininde radikal değişim!

Uzmanlar, Bitcoin için 2030 yılı fiyat tahminleri ile şaşırttı! Tahminler genel olarak birbirleri ile tutarlı!

Bitcoin için 2030 yılı fiyat tahmininde radikal değişim!

Bitcoin'in ( BTC ) fiyatı, neredeyse on yıl önce başlangıcından bu yana önemli ölçüde arttı ve Kasım 2021'de, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 69.000 doları kaydederek en yüksek seviyeye ulaştı. Ancak varlık günümüzde 2021'e kıyasla neredeyse %70 oranında değer kaybetmiş durumunda. Peki Bitcoin için 2030 yılı fiyat tahmini nedir? Uzmanların görüşüne bu yazımızda yer verdik.

Bitcoin için 2030 yılı fiyat tahmininde radikal değişim!

Bitcoin savunucuları, varlığın nihai değer deposu ve enflasyona karşı bir korunma olma yolunda olduğunu iddia ediyor. Sonuç olarak, varlığın genel olarak tüm piyasayı etkilediği düşünüldüğünde, Bitcoin'in gelecek fiyat tahmini kripto çevrelerinde en çok takip edilen konular arasında yer alıyor.

Piyasa özellikle de 2022'de uzun süreli oynaklık yaşadı ve BTC'nin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2021'e kıyasla neredeyse %70 oranında değer kaybetmesine neden oldu.

Azalan arzla birlikte Bitcoin'in enflasyon oranının da düşmesi bekleniyor. Tahminler, Aralık 2030'a kadar enflasyon oranının %0,39'da kalacağını gösteriyor.

Bitcoin 2030 fiyatına ilişkin uzman tahmini

Kripto topluluğu arasındaki bazı üyeler, Bitcoin'in 2030 fiyatıyla ilgili olarak yükselişlerini dile getirdiler. Örneğin, kripto para borsası Gemini'nin kurucu ortakları Winklevoss Twins, Bitcoin'in 2030 yılına kadar 500.000 dolardan işlem görecek olduğunu tahmin ediyor. İkizler, amiral gemisi kriptonun altının yerini alacağını vurguladı. 

Benzer şekilde, aynı fiyat tahmini, Bitcoin'in 2030'un sonunda 500.000 ABD Doları seviyesinde işlem görmesini bekleyen NDAX CEO'su Bilal Hammoud tarafından da yapılıyor. Hedefin daha yüksek olabileceğine inanıyor, ancak artan faiz oranlarındaki artışların yörüngeyi etkileyeceğine inanıyor. 

Başka bir yerde, kripto kredi platformu Alex Faliushin'in kurucusu, varlığın 1 milyon dolardan işlem göreceğini öngörüyor.

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.