Güncel

Bitcoin ılımlı fiyat artış trendini koruyor! Ralli ne zaman?

Bitcoin, kısa vadeli düzeltmeye rağmen ılımlı fiyat artış trendini koruyor!

Bitcoin ılımlı fiyat artış trendini koruyor! Ralli ne zaman?

15 Ağustos Pazartesi günü Amerika Birleşik Devletleri'nde erken işlem saatlerinde, varlık kısa vadeli bir düzeltmeyle savaşmaya devam ettiği için Bitcoin'in ( BTC ) değeri ABD dolarına kıyasla marjinal olarak zayıftı. 

Bununla birlikte, günlük çubuk grafik, amiral gemisi kripto para biriminin hala iki aylık ılımlı bir fiyat yükselişi yaşadığını gösteriyor. Aynı zamanda, yükseliş trendini sürdürmek için, varlık 25.000 $ 'ı hedeflediği için boğaların bir miktar güç sergilemesi gerekiyor.

Bitcoin ılımlı fiyat artış trendini koruyor! Ralli ne zaman? - Resim : 1

Bitcoin grafiği. Kaynak: TradingView

Bitcoin 25.000 $ seviyesini test ediyor

Yılın ilk yarısında önemli bir satış gerçekleştiren Bitcoin'in, iyimserliği piyasaya süren önde gelen varlıklar arasında yer aldığını belirtmekte fayda var. Özellikle, yükseliş momentumu, varlığı 14 Ağustos'ta 25.000 $ seviyesini test etmeye itti. 

Bitcoin özellikle son zamanlarda, 20.000 ila 24.000 $ arasında işlem görüyor; daha yükseğe çıkma girişimleri gösterirken, sürekli bir çıkış yaratmak için mücadele etti.

Beklenenden daha düşük ABD enflasyon verilerinin ardından kripto para birimleri için momentum arttıkça, arka arkaya üçüncü hafta boyunca seviyenin üzerinde devam  eden Bitcoin'in 200 haftalık hareketli ortalaması, son yükseliş eğiliminin altını çiziyor.

Bitcoin ılımlı fiyat artış trendini koruyor! Ralli ne zaman? - Resim : 2

Bitcoin grafiği. Kaynak: Ticaret Görünümü

kripto ticareti uzmanı Michaël van de Poppe, devam eden düzeltmenin endişe verici olmadığına inanıyor ve bunun varlığın ayı piyasasından çıkma yörüngesinin bir parçası olduğunu savunuyor. 

Aynı zamanda Poppe, düşüş eğiliminin piyasada hala hüküm sürmesi nedeniyle Bitcoin'in satış baskısı altında olduğunu belirtti.

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.