Bitcoin kısa vadeli yükseliş trendini sürdürüyor! Ralli yakın mı?

Riskli varlıklar ivme kazanırken Bitcoin kısa vadeli yükseliş trendini sürdürüyor. Peki boğaların devam eden bir ralliyi tetiklemesi yakın mı?

Bitcoin kısa vadeli yükseliş trendini sürdürüyor! Ralli yakın mı?

Bitcoin ( BTC ), varlığın bir toparlanma yoluna girmesi için çok önemli olduğu düşünülen küçük kazançlarla haftayı açtıktan sonra konumunu 22.000 doların üzerinde tutmaya devam ediyor. Şimdi odak noktası, aylarca süren büyük satışların ardından artan yatırımcı güveni arasında boğaların devam eden bir ralliyi tetiklemesi mi?

Bitcoin kısa vadeli yükseliş trendini sürdürüyor! Ralli yakın mı?

Bitcoin 23.000 doların üzerinde işlem görüyordu ve fiyat hareketi genellikle yükseliş seviyesini sınırlıyordu ve boğalar 25.000 dolarlık bölgeyi hedefliyordu. Boğalar olası bir fiyat yükseliş trendi ararken, muhtemelen riskli varlıkları etkileyen zayıflayan dolardan destek alıyorlar.

Bitcoin kısa vadeli yükseliş trendini sürdürüyor! Ralli yakın mı? - Resim : 1

Bitcoin fiyat tablosu. Kaynak: doviz.com

Bitcoin dolar karşısında ters işlem gördüğünden, ABD Dolar Endeksi'ndeki (DXY) herhangi bir düşüş muhtemelen daha yüksek kripto para birimi değerlemeleriyle sonuçlanacaktır. Bununla birlikte, endeksteki bir artış, potansiyel olarak Bitcoin'in tersine dönmesine izin verebilir.

Enflasyonun Bitcoin üzerindeki etkisi

Özellikle faiz artışını tetikleyecek mevcut yüksek enflasyon ortamı, Bitcoin için kısa vadeli ve titrek kalıyor. Çoğu durumda, oran artışları beklendiğinde dolar güçlenir. Bu, ABD'nin Haziran ayında rekor bir yüksek olan %9.1'lik bir enflasyon oranına ulaşmasının ardından geldi.

Bu arada bazı analistler, son fiyat hareketine dayanarak, amiral gemisi kripto para biriminin bu yıl Eylül ayına kadar 30.000 dolara ulaşacağını düşünüyor. 

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.