Güncel

Bitcoin mucidi gerçekten o mu? Kanıtlayabileceğini iddia ediyor!

Craig Wright, Satoshi olduğunu kanıtlayabilecek insanlar olduğunu iddia ediyor!

Bitcoin mucidi gerçekten o mu? Kanıtlayabileceğini iddia ediyor!

İlk kripto para birimi Bitcoin'in ( BTC ) oluşturucusu Satoshi Nakamoto olduğunu iddia eden Avustralyalı bilgisayar bilimcisi Craig Wright, kısa süre önce insanların onun gerçekten gizemli figür olduğunu kanıtlayabileceğini söyledi.

Bitcoin mucidi gerçekten o mu? Kanıtlayabileceğini iddia ediyor!

Investing.com'un 8 Ağustos'ta bildirdiğine göre, Avustralyalı bir TV programına yakın zamanda yapılan bir röportajda, gerçekten de Bitcoin teknik incelemesinin takma adlı yazarı olup olmadığı sorulduğunda, Wright onu tanıyan ve ayrıca onun gerçekten Satoshi olduğunu doğrulayabilecek insanlar olduğu konusunda ısrar etti.

Craig Wright konu ile ilgili şu sözleri aktardı;

“Kanıt her zaman insandır. Yani ailem vardı, arkadaşlarım vardı. Sektörde üst sıralarda olan insanlarım var. Çevremdeki insanlar Satoshi Nakamoto olduğumu kanıtlayabilirler”

Bitcoin mucidi gerçekten o mu? Kanıtlayabileceğini iddia ediyor! - Resim : 1

Wright, kimliğini kanıtlayabilecek bu kişilerin kim veya nerede olduğunu açıklamadı, ancak kendi sözleriyle Bitcoin kurucusu olmanın “aslında hayatı zorlaştırdığını” ve para ya da şöhret tarafından motive edilmediğini açıkladı.

Craig Wright, geçtiğimiz günlerde katıldığı bir programda, programın sunucusu Hamish Macdonald'ın Wright'ın kendisinin gerçekten Satoshi olduğuna dair somut kanıtlar sunmasına dair ısrar etmesi sonrası, Wright'ın oldukça rahatsız olduğu görülmüştü.

Buna karşılık olarak programın sunucusuna küfür etmeye başlayan Craig Wright, ona “bir hukuk kitabı almasını ve kanıtın ne olduğuna bakmasını ve bir kursa gitmesini” söyledi. Craig Wright, sözlerinin devamında ise ''Geri döndüğünüzde ve aslında ne hakkında konuştuğunuzu bildiğinizde, o zaman tartışabiliriz. Aksi takdirde, sadece berbat olursunuz.” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.