Güncel

Ethereum durdurulamıyor! Piyasa değeri 200 milyar doları aştı!

ETH 1.800 doları geri alırken, Ethereum piyasa değeri 200 milyar doları aştı.

Ethereum durdurulamıyor! Piyasa değeri 200 milyar doları aştı!

Piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimini olan Ethereum'un ( ETH ) fiyatı, Eylül için planlanan Merge yükseltmesinden bir gün önce %5'in üzerine değer kazanması ile 1.800 dolar seviyesinin üzerine çıktı.

Ethereum durdurulamıyor! Piyasa değeri 200 milyar doları aştı!

Ethereum şu anda son 24 saatte %2,04 artışla 1,776 dolardan işlem görüyor. Özellikle, son 30 gün içinde Ethereum, 10 Temmuz'da 1.214 $'dan 8 Ağustos'ta 1.801 $'a yükseldi ve iki tarih arasında %48.35'lik bir artış kaydetti.

Ethereum durdurulamıyor! Piyasa değeri 200 milyar doları aştı! - Resim : 1

Ethereum 30 günlük fiyat tablosu. Kaynak: CoinMarketCap

Dahası, CoinMarketCap tarafından alınan verilere göre, 219 milyar dolarlık toplam piyasa değeri ile Ethereum geçen ay toplam değerine neredeyse 70 milyar dolar ekledi.

Ethereum durdurulamıyor! Piyasa değeri 200 milyar doları aştı! - Resim : 2

Ethereum 30 günlük piyasa değeri tablosu. Kaynak: CoinMarketCap

Eylül ayı sonlarında yapılması planlanan Ethereum Birleşmesi, varlığın fiyatı üzerinde öngörülen yükseliş etkisi gibi faktörler nedeniyle gerçekleşmesi en çok beklenen kripto olayları arasında yer alıyor.

Buna dayanarak, bankacılık devi Citigroup, yükseltmenin blok zinciri için çeşitli faydaları olabileceğine inanıyor. 

Banka tarafından yürütülen araştırmaya göre, yükseltme uygulandıktan sonra, enerji yoğunluğunun azalmasına neden olabilir. Ethereum'u deflasyonist bir varlığa dönüştürebilir ve sharding kullanımı yoluyla daha ölçeklenebilir bir geleceğe potansiyel bir yol haritası sağlayabilir.

Citi, Proof-of-Stake'e ( PoS ) geçişin, Ethereum'un genel ihracını yılda %4,2 oranında azaltabileceğini belirtiyor.

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.