Bitcoin rallisi yakın mı?

Düşüş baskısı ile karşı karşıya olan Bitcoin için aslında ralli yakın mı?

Bitcoin rallisi yakın mı?

Bitcoin'in ( BTC ) değeri, en son Federal Rezerv faiz artırımının ardından kritik 20.000 dolar seviyesinin altında olası bir kırılmaya bakarken, düşüş baskısı ile karşı karşıya.

Bitcoin rallisi yakın mı?

Düşen fiyatların ortasında yatırımcılar, istikrarlı paralarla ilgili işlemlerin ilgi odağı haline getirilmesiyle olası bir ralliyi tetiklemesi muhtemel kripto ile ilgili olayları izliyorlar. Özellikle, CryptoQuant'ın verilerine göre, spot borsaya giren stablecoin miktarı 2 Kasım itibariyle tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Bitcoin rallisi yakın mı? - Resim : 1

Stablecoin spot döviz giriş tablosu. Kaynak: CryptoQuant

Borsalara artan stablecoin girişinin anlamı

Bitcoin 21.000 $ seviyesini geçememiş olsa da, stabilcoinlerdeki faaliyetler uzun vadede varlığın fiyatı için iyi bir işaret olabilir. Özellikle, 20.000 dolarlık bölge civarında Bitcoin ticareti yaparken, kurumların ve perakende yatırımcıların ilgisini çekebilecek olası bir fiyat tabanına odaklanın.

Tarihsel olarak, sabit paralar önemli miktarlarda borsalara gönderildiğinde, kurumların satın almayı planladığını gösterebilir. Bu durumda, balinalar, değer bir dibe işaret ettiğinde potansiyel olarak atlayacak şekilde konumlandırılır.

Flip tarafında, olumlu görünüme rağmen, stabilcoinlerin girişi kısa vadeli fiyat oynaklığını tetikleyebilir. 

Son haftalarda Bitcoin, bazı geleneksel finans ürünlerini geride bırakarak düşük oynaklık kaydetmeye devam etti. Bununla birlikte, balina aktivitesinde bir artış, olası bir kısa vadeli ralliyi tetikleyerek oynaklığa neden olabilir.

Bitcoin fiyat analizi

Fed'in 75 baz puanlık faiz artırımı ile Bitcoin, kripto piyasasının hisse senetleri ile birlikte düzeltme yapmasına yol açtı . Basın saatine göre, varlık son 24 saatte neredeyse %1 düşerek 20.300 dolardan işlem görüyordu. 

Aynı zamanda, Bitcoin 19.000 ila 20.000 $ aralığına geri kaymaya duyarlı görünüyordu. Bu arada, amiral gemisi kripto para birimi, son 24 saatte 397 milyar dolarla zirve yaptıktan sonra 390 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. 

Onchain stabilcoin faaliyetinin yanı sıra, yatırımcılar, Fed'in bir sonraki sıkılaştırma hareketine rehberlik etmesi muhtemel ekonominin durumu için potansiyel bir görünüm sunacağından, yaklaşmakta olan Ekim ABD istihdam raporuna odaklanacaklar. 

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.