Güncel

Bitcoin sahiplerinin %47'si, fiyat düşüşüne rağmen kârda. Bu nasıl oluyor?

Bitcoin sahiplerinin %47'si, BTC'nin 2022'deki %60'lık fiyat düşüşüne rağmen kârda kalmaya devam ediyor!

Bitcoin sahiplerinin %47'si, fiyat düşüşüne rağmen kârda. Bu nasıl oluyor?

Bitcoin ( BTC ) yatırımcılarının önemli bir kısmı, amiral gemisi kripto para biriminin fiyatı kritik 20.000 $ seviyesinin daha da altında düzelmeye devam ettiği için kayıplar kaydetti. Bununla birlikte, devam eden çöküşün acısını çeken bazı yatırımcılara rağmen, veriler, hissedarların büyük bir kısmının hala kârda olduğunu gösteriyor.

Bitcoin sahiplerinin %47'si, fiyat düşüşüne rağmen kârda. Bu nasıl oluyor?

Kripto piyasasındaki çöküşe rağmen, veriler Bitcoin ( BTC ) yatırımcılarının büyük bir kısmının hala kârda olduğunu gösteriyor. Bu doğrultuda, TipRank'ın verilerine göre, 7 Eylül itibariyle Bitcoin sahiplerinin %47'si cari fiyattan kârda kalırken, %52'lik çoğunluk zararda.

Bitcoin sahiplerinin %47'si, fiyat düşüşüne rağmen kârda. Bu nasıl oluyor? - Resim : 1

Bitcoin sahipleri kârda. Kaynak: TipRank

Bitcoin analizi

Bitcoin'in 2022'de yaklaşık %59,95 oranında düzeltme yaptığı göz önüne alındığında, kâr edenlerin sayısı önemli sayılabilir. Aynı zamanda, Bitcoin, 2021'in sonlarında neredeyse 68.000 $ olan tüm zamanların en yüksek değerinden neredeyse %70 işlem görüyor.

Özellikle, varlık, CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte neredeyse %5'lik bir düşüşle basın zamanında 18.700 dolardan işlem görerek 20.000 doların altında zemin kaybetmeye devam etti.

Bitcoin sahiplerinin %47'si, fiyat düşüşüne rağmen kârda. Bu nasıl oluyor? - Resim : 2

Bitcoin YTD grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

Devam eden Bitcoin satışına dayanarak, kârlı sahiplerin sayısı, kripto para biriminde potansiyel olarak erken yatırımcılardır. Ayrıca, bu yön, Bitcoin'in daha iyi bir uzun vadeli yatırım varlığı olduğu senaryosunu desteklemektedir. 

Dijital varlığın, hisse senetleri gibi geleneksel yatırım varlıklarına kıyasla daha iyi bir yatırım olarak ortaya çıktığını belirtmekte fayda var. 6 Eylül'deki bir Finbold raporuna göre, Bitcoin, beş büyük bankanın hisse senetlerine kıyasla, beş yılda ortalama % 549,35 yatırım getirisi kaydetti. 

Ayrıca, Bitcoin'in kısa vadeli yatırım statüsünün 2022'de test edildiğini ve kripto para biriminin yüksek enflasyon ortamında faaliyet gösterdiğini ve faiz oranı artışları gibi katı Federal Rezerv sıkılaştırma politikalarının karakterize edildiğini belirtmekte fayda var.

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.