Güncel

Bitcoin, son 2 yılın en düşük seviyesine geriledi! Düşüş ne zamana kadar sürecek?

Kâr amacı güden Bitcoin, kripto piyasası kanarken 2 yılın en düşük seviyesine geriledi! Peki bu düşüş devam edecek mi?

Bitcoin, son 2 yılın en düşük seviyesine geriledi! Düşüş ne zamana kadar sürecek?

En önde gelen dijital para birimlerinin değer kayıpları yaşamaya devam ediyor. Kripto para piyasası ise bu sebeple düşüş eğilimini sürdürmeye devam ediyor. Piyasa değeri ile en büyük varlığa ( BTC ) sahip olan yatırımcılar da aynı şekilde, düşen rekor kâr oranları ile mücadele ediyor.

Bitcoin, son 2 yılın en düşük seviyesine geriledi! Düşüş zamana kadar sürecek

11 Mayıs'ta zincir üstü ölçüm platformu Glassnode'a ait uyarı hesabının bir tweet'inde açıklandığı gibi, kârda olan Bitcoin adreslerinin yüzdesi, son iki yılın en düşük seviyesinde. Diğer bir deyişle, aşağıdaki grafikte de görüldüğü üzere şu anda %60,499'da duruyor!

Bitcoin adresleri kârda. Kaynak: glassnode alerts

Bu grafik, BTC tokenlerini tutan adreslerin oranının %100'e yaklaştığı Mayıs 2021'den itibaren dramatik bir düşüş olduğunu gösteriyor. Öte yandan, grafik güncel durumda Bitcoin adreslerinin yaklaşık %40'ının kayıp olduğunu gösteriyor.

Aynı zamanda hesap, BTC tokenlerini su altında tutan adreslerin tam sayısını gösteren başka bir grafiği de tweetledi . Spesifik olarak, adres sayısı iki yılın en yüksek seviyesi olan 16.522.749.262'ye ulaştı.

Bitcoin adresleri kârda. Kaynak: glassnode alerts

Bu arada, kâr oranında kayıp yaşayanlar, bilindiği üzere sadece Bitcoin sahipleri değil. Finans analizleri ile bilinen Finbold'un 10 Mayıs'ta bildirdiği gibi, kârdaki Ethereum (ETH) adreslerinin yüzdesi 21 ayın en düşük seviyesindeydi bu da oran olarak %66.77 seviyesine tekabul ediyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.