Güncel

Bitcoin ve Ethereum uzun süren sakatlığın ardından düz koşulara başlıyor!

Kripto para piyasasını vuran en son ki Luna faciasından sonra piyasalar dipleri görmüş ve birçok yatırımcı zarar etmişti. Uzunca bir süre düşük değerler gösteren kripto para piyasası en sonunda normale dönmeye başladı. İşte detaylı Kripto paraların durumu.

Bitcoin ve Ethereum uzun süren sakatlığın ardından düz koşulara başlıyor!

Cryptocurrency'in en büyük iki oyuncusu olan Bitcoin ve Ethereum, son birkaç gün içinde kriptonun genel piyasa değerini kısa süreliğine de olsa 1 trilyon doların üzerine çıkarmasıyla birlikte hafif bir canlanma yaşadı. Ancak bu dönüm noktası, eski durumundan 40 milyar dolar uzakta olsa da dijital varlıkların ezici bir çoğunluğu son yedi gün içinde büyük artışlar yaşadı.

Son birkaç hafta kripto piyasası için pek de nazik değildi. En son gerçekleşen kripto faciasıyla Bitcoin'in 1 trilyon doları piyasalardan silinmiş ve 2020'den bu yana en düşük seviyesine geldiği görünmüştü. Bunu "aşırı piyasa koşulları" nedeniyle borç verme platformu Celsius'un dondurulması izlemişti.

Bitcoin ve Ethereum sonunda düz koşulara başlıyor!

Kripto para piyasası toparlanmaya başlıyor

Ancak kripto piyasası, son zamanlarda küçük bir geri dönüş yaşamaya başladı. Makalemizi yazdığımız sırada Bitcoin 21.407 $, 18 Haziran'da 880 $ civarında seyreden Ethereum ise 1.227 $ seviyelerinde görülüyor. Bu rakamlar hala bu ayın başında olduğundan yaklaşık %30 daha düşük değer oluyor. Geçen yılın Kasım ayındaki fiyatların bir kısmı, yatırımcıların Bitcoin ve Ether kriptolarına doğru yöneldiğini gösteriyor.

İlk 100 kripto para birimine bakıldığında, önceki yedi gün içinde benzer bir hikâye görülüyor. Çoğu yükselen bu dijital varlıklarda, Dogecoin bir hafta öncesine göre neredeyse %30 daha yüksek seviyelerde seyrediyor, muhtemelen Elon Musk'ın kendisine ve şirketlerine karşı açılan 258 milyar dolarlık davaya rağmen Doge'u desteklemeye ve satın almaya devam ettiğini söylemesi bu duruma neden olmuşa benziyor.

Coinmarketcap, küresel kripto pazarının hala 1 trilyon doların (960 milyar dolar) altında olmasına rağmen, yükseliş trendleri böyle devam ederse bu durum tekrardan değişebilir.

TerraUSD ve onun destek parası olan Luna'nın çöküşü ve artan enflasyon, kripto fiyatlarındaki son düşüşe büyük katkıda bulundu. Piyasaları biraz daha bekleyip bu fırtınayı atlatıp yükselmeye devam edip etmediklerini veya bunun başka bir düşüşten önce geçici bir rahatlama olup olmadığını görmemiz gerekecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.