Bitcoin yatırımcısı iyimserliği geri döndü! Bu ne anlama geliyor?

FTX çöküşünden bu yana 600.000 yeni küçük hissedarın ortaya çıkmasıyla Bitcoin yatırımcısı iyimserliği geri döndü!

Bitcoin yatırımcısı iyimserliği geri döndü! Bu ne anlama geliyor?

İlk kripto para biriminin Kasım ayından bu yana en önemli haftalık kayıplardan birini yaşamasıyla Bitcoin'in ( BTC ) 2023 rallisi duruyor gibi görünse de, zincir üstü veriler yatırımcılar arasında genel bir iyimserlik olabileceğini gösteriyor.

Bitcoin yatırımcısı iyimserliği geri döndü! Bu ne anlama geliyor?

Kripto analiz platformu Santiment'in verilerine göre, özellikle 6 Şubat itibarıyla yaklaşık 620.000 küçük Bitcoin adresi, FTX kripto borsasının çöküşünden bu yana artan bir hızla ağda yeniden ortaya çıktı.

Platforma göre, adresler yaklaşık 0.1BTC veya daha azını tutuyor ve 2022'de bastırılmış bir büyüme kaydetti, ancak 2023'te, özellikle Bitcoin'in 20.000 $'ı geri kazanmasının ardından yeniden canlanıyor.

Bitcoin yatırımcısı iyimserliği geri döndü! Bu ne anlama geliyor? - Resim : 1

Mini Bitcoin aktiviteyi ele alır. Kaynak: Santiment

“FOMO'nun geri döndüğü 13 Ocak'ta fiyatın 20 bin doları yeniden kazanmasından bu yana ağda yeniden ortaya çıkan ~ 620 bin küçük Bitcoin adresi oldu . Bu 0,1 BTC veya daha az adresler 2022'de yavaş büyüdü, ancak 2023 tüccar iyimserliğinin geri dönüşünü gösteriyor" dedi.

Yeniden dirilişin küçük toprak sahibi faaliyetlerindeki etkisi

Genel olarak, küçük hissedar faaliyetlerindeki yeniden canlanma, daha fazla insanın Bitcoin'e yatırım yapmakla ilgilenmeye başladığını gösterdiğinden, kripto para birimi piyasası için umut verici bir işarettir. Bu, geçen yılın daha iyi olması için kırmızı bölgede işlem gören Bitcoin fiyatlarının ardından geldi.

Nitekim 2023, piyasanın yeni bir boğa koşusuna giriştiği iyimserliğiyle geldi, dolayısıyla FOMO hissiyatı. Özellikle perakende ticaretindeki artış, Bitcoin'in son zamanlardaki kazanımlarına katkıda bulunmuş olabilir.

Ek olarak, Bitcoin'in rallisine esas olarak olumlu makroekonomik faktörler yardımcı oldu. Bununla birlikte, uzmanların yeni haftadaki düşüşün kripto için bir "dipten satın alma" haftasının başlangıcı olduğuna  işaret etmesiyle varlığın ivmesi durdu.

Bitcoin fiyat analizi

Şu anda, Bitcoin 23.000 $ seviyesinin üzerinde tutunamadı. Basın zamanında, varlık 22.810 dolardan işlem görüyordu ve haftalık yaklaşık %3'lük kayıpları temsil ediyordu.

İlginç bir şekilde, Bitcoin düşüş eğilimiyle karşı karşıya kalsa da, varlık bir yükseliş golden cross geçirmenin eşiğinde. Model, 50 günlük hareketli ortalama fiyatı 200 günü aştığında oluşur. Bu durumda, model en son 2020 ve 2021'deki boğa piyasalarından önce gerçekleşti.

Bitcoin yatırımcısı iyimserliği geri döndü! Bu ne anlama geliyor? - Resim : 2

Bitcoin yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Başka yerlerde, Bitcoin 439.67 milyar dolarlık bir piyasa kapitalizasyonunu kontrol ediyor. Bitcoin düşüş eğilimine girerken, kripto topluluğu yaklaşan enflasyon verilerine ve bunun Federal Rezerv'in para politikasını nasıl etkileyeceğine odaklanıyor.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.