Güncel

Bitcoin yeni geometrik döngüye mi başlıyor? Hangi yönde?

Bitcoin yeni geometrik döngüye mi başlıyor? 150 bin dolar yakın mı?

Bitcoin yeni geometrik döngüye mi başlıyor? Hangi yönde?

Genel kripto para piyasasındaki hissiyatla uyumlu olarak, Bitcoin'in ( BTC ) yılın başında başlayan yükseliş hareketlerinden yavaş yavaş konsolide olduğu görüldü, ancak bazı işaretler gelecekte parabolik bir ralli olasılığına işaret ediyor.

Bitcoin yeni geometrik döngüye mi başlıyor? Hangi yönde?

Tesadüf eseri, Bitcoin kısa süre önce yeni bir geometrik döngü başlattı ve bu, finans izleme web sitesini kullanan kripto para birimi analiz ekibi TradingShot tarafından mevcut faaliyetlerinin ayrıntılı incelemesine göre fiyatının 150.000 $ 'a kadar çıkma şansı olduğunu gösteriyor. TradingView 31 Ocak'ta yayınlandı.

Ne anlama geliyor?

Açıkladıkları gibi, Bitcoin, bir haftalık zaman dilimindeki logaritmik hareketli ortalama yakınsama sapmasının (LMACD) ardından "agresif bir şekilde toparlanıyor" ve 2015 ve 2018 döngüsünün dip noktalarını oluşturan tarihi desteğinde sıçradı. boğa döngüsü başladı.

Aşağıdan yukarıya geometrik şekillerle gösterilen ve Ichimoku Bulutu ve Fibonacci hareketli ortalamaları ( MA ) dahil olmak üzere göstergelerin eşlik ettiği ortaya çıkan model, 31 Ocak Salı gününden itibaren olası Bitcoin hareketleri için ortaya çıkıyor.

Bitcoin yeni geometrik döngüye mi başlıyor? Hangi yönde? - Resim : 1

Bitcoin fiyat hareketi analizi ve tahminleri. Kaynak: TradingShot/TradingView

Analistlerin açıkladığı gibi: 

“Öncelikle, (yaklaşık olarak) 1.430 günlük (205 haftalık) zaman aralığı geçerliyse, bir sonraki döngü tabanının Ekim 2026 civarında olabileceğini düşünün. Yeni döngünün bir sonraki (ve bu modele göre son) yükseliş onayı, (kırmızı) Ichimoku Bulutuna giren fiyattır.

Altı rakamlı tahminler aynı hizada

Ekibe göre, "Haziran 2012, Ekim 2015 ve Mayıs 2019'da bu gerçekleştiğinde, boğa döngüsü asla geriye bakmadı (elbette bariz bir istisna, Mart 2020'de COVID nedeniyle meydana gelen çöküştür). Ayrıca, önceki tüm boğa döngülerinde olduğu gibi, Fib MA'larının birden fazla üçünün üzerinde bir kırılma büyük olasılıkla parabolik ralliyi başlatacaktır (ancak büyük olasılıkla bu, 4'ü yarıya indirdikten sonra olacaktır).

Geçmiş döngülerin çizilmesini hesaba katan bu geometrik düzenleme, onları "oldukça kolay" öngörülen mevcut döngüye yerleştiriyor ve uzmanlar, "bir sonraki döngünün zirvesini Ağustos 2025 civarında görmeliyiz" diye ekliyor.

İlginç bir şekilde, yukarıdaki analiz, Finbold'un bildirdiği gibi, daha önce 30 Ocak'ta Bitcoin'in bir sonraki halving civarında veya 2025'te 100.000 dolara ulaşabileceğini söyleyen Bloomberg'in kıdemli emtia uzmanı Mike McGlone'un tahminleriyle el ele gidiyor.

Bitcoin fiyat analizi

Mevcut durumda, amiral gemisi merkezi olmayan finans ( DeFi ) varlığı şu anda 23.068 $ fiyatla el değiştiriyor; bu, son 24 saatte %0,11'lik bir düşüşe, ancak yine de %0,36'lık bir artışa ve öncekinden daha önemli olan %39,46'lık bir kazanç anlamına geliyor.

Bitcoin yeni geometrik döngüye mi başlıyor? Hangi yönde? - Resim : 2

Bitcoin 30 günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Bitcoin'in agresif bir şekilde benimsenmesi sayesinde yaklaşık 12 buçuk yılda 4.000'e yakın karlı gün kaydettiği için, ilk kripto paranın işlem tarihindeki zamanının neredeyse %90'ında sahipleri için karlı olduğunu belirtmek de önemlidir.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.