Güncel

Web3 ölçeklenebilirlik sorunlarını çözmek için 5 milyon dolar yatırım yaptı!

Venom Ventures Fund, Web3 ölçeklenebilirlik sorunlarını çözmek için Everscale'e 5 milyon dolar yatırım yaptı

Web3 ölçeklenebilirlik sorunlarını çözmek için 5 milyon dolar yatırım yaptı!

Abu Dabi merkezli yatırım fonu yöneticisi Iceberg Capital Limited tarafından yönetilen bir Web3 ve blockchain inovasyon fonu olan Venom Ventures Fund, Web3 endüstrisinin ölçeklenebilirlik sorunlarını ele almayı amaçlayan lider bir blockchain olan Everscale ile bir işbirliğini duyurdu.

Web3 ölçeklenebilirlik sorunlarını çözmek için 5 milyon dolar yatırım yaptı!

31 Ocak'ta  Finbold ile paylaşılan bilgilere göre, Venom Ventures Fund'dan yapılacak 5 milyon dolarlık bir yatırım, Everscale'in daha fazla blockchain geliştiricisini işe almasına ve daha fazla proje üstlenmesine olanak sağlayacak.

Son iki yılda Everscale, teknolojik çözümleri entegre ederek ve orada canlı bir topluluğu teşvik ederek Asya'daki varlığını büyütmek için yorulmadan çalıştı. Uyarlanabilir parçalama tekniği, değişen iş yüklerine etkili bir şekilde uyum sağlamasına olanak tanıyarak, onu büyük ölçekli Web3 uygulamaları geliştirmek için basit ve pratik bir alternatif haline getirir.

Venom'un stratejik yatırımı

Özellikle, Venom, Abu Dhabi Global Market (ADGM) tarafından resmi olarak onaylanan ve düzenlenen ilk Layer-1 blok zinciridir. Iceberg Capital Limited, Venom Foundation ile işbirliği içinde Venom Ventures Fund'ı geliştirdi.

BlackRock'un eski CIO'su Venom Ventures Fund Başkanı Peter Knez şunları söyledi :

“Bizim için bu, odaklandığımız ve aktif olarak geliştirdiğimiz teknolojiler etrafında proje ve ekiplerin teknolojik gelişimini hedefleyen stratejik bir yatırım. Özellikle, yakında piyasaya sürülmesi planlanan ve Everscale'in potansiyel bir Katman 2 çözümü olduğu Venom blockchain projesinden ve ekosisteminden bahsediyoruz.”

Venom ve Everscale ekiplerinin ortak çabalarıyla, blockchain teknolojisi ana akım ticari uygulamalara bir adım daha yaklaşacak. Kriptodan itibari paraya ağ geçitleri, kripto varlık tokenizasyon platformları ve merkez bankası dijital para birimleri ( CBDC'ler ) ve stablecoin'ler için kapsamlı bir çerçeve içeren ödeme çözümlerinin tümü, devam eden çalışmaların umut verici alanlarıdır. 

Everscale Foundation yönetim kurulu üyesi Moon Young Lee, yatırım hakkında şunları söyledi:

"Everscale'in teknolojik yetenekleri muazzam, ancak daha geniş bir kitle tarafından yeterince takdir edilmediler. Artık Everscale, güncellemelerin ve karmaşık teknik çözümlerin Venom'a getirilmeden önce tanıtılabileceği deneysel bir ağ olarak çalışabilecek." 

Venom, bir blok zinciri ağı olarak tasarlandı. Bu nedenle, Katman 2 düzeyinde ek yardımcı ağların sayısında veya Katman 2 düzeyinde ekonomi veya operasyon türünde herhangi bir kısıtlama yoktur. Bu tasarım sayesinde, Venom blok zincirinin geniş çapta benimsenmesi artık mümkün.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.