Güncel

Bitcoin yükseliş eğilimi gösteren bir golden cross'a yaklaşıyor!

BTC 23.000 doları geri alırken, Bitcoin yükseliş eğilimi gösteren bir golden cross'a yaklaşıyor!

Bitcoin yükseliş eğilimi gösteren bir golden cross'a yaklaşıyor!

Yatırımcılar bir sonraki fiyat hareketini tahmin etmeye çalışırken, Bitcoin'in ( BTC ) rallisi 23.000 $ seviyesinin altında durmuş gibi görünüyordu. Belirsizlik hüküm sürerken, yatırımcıların yakından izlediği teknik göstergelerden biri de golden cross oluşumu.

Bitcoin yükseliş eğilimi gösteren bir golden cross'a yaklaşıyor!

Bitcoin Archive Twitter hesabının 26 Ocak'ta paylaştığı 50 günlük hareketli ortalama (MA) 200 günlük MA'yı aşmaya yaklaştığından, Bitcoin potansiyel bir golden cross oluşum modelinin eşiğinde.

2019'daki sonuçsal golden cross'lardan biri, varlık 5.000 $ bölgesinde işlem görürken Bitcoin'in değerinin artmasıyla sonuçlandı. Ortaya çıkan ralli, Bitcoin'in 2021'de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan neredeyse 69.000 $'a ulaştığını gördü.

Dijital varlık piyasasının genel sağlığına ilişkin belirsizliğin ortasında Bitcoin ve diğer kripto para birimleri için yeni bir boğa piyasasının başlangıcına işaret edebileceğinden, piyasa muhtemelen bu potansiyel modeli izliyor.

Genel olarak, yaklaşan golden cross oluşumu kripto para piyasası için olumlu bir işarettir ve Bitcoin için parlak bir geleceğin işareti olabilir. Aynı zamanda, diğer teknik göstergelerin kısa vadede düşüşe işaret ettiği akılda tutularak, sürekli bir ralliye mi yoksa sadece geçici bir değer artışına mı işaret etmesi ilgi çekici olacaktır.

Öte yandan, Finbold tarafından bildirildiği üzere, Bitcoin'in serveti belirsizliğini koruyor ve ilk kripto para birimi korkunç ölüm haçından başlıyor. Death cross, 50 günlük hareketli ortalamanın 200 günlük hareketli ortalamanın altına düşmesiyle düşüş eğilimi gösterir. Bilhassa, 25 Ocak itibariyle zincir üstü veriler, Bitcoin'in tarihteki ilk bir haftalık ölüm haçıyla karşı karşıya olduğunu gösterdi.

Ayrıca, kripto uzmanı Steve Courtney'nin belirttiği gibi, Bitcoin bir haftalık ölüm geçişini gerçekleştirirse, göstergeler 7 Şubat'ta olası bir günlük golden cross'a işaret ediyor.

Bitcoin yükseliş eğilimi gösteren bir golden cross'a yaklaşıyor! - Resim : 1

Bitcoin ölüm çaprazı ve altın çapraz tablosu. Kaynak: Steve Courtney

Bitcoin fiyat analizi

Basın zamanında, Bitcoin günlük grafikte %1,5'in üzerinde kazançla 23.113 dolardan işlem görüyordu. Haftalık grafikte BTC %10'dan fazla arttı.

Bitcoin yükseliş eğilimi gösteren bir golden cross'a yaklaşıyor! - Resim : 2

Bitcoin yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Bitcoin'in 23.000 $'da dirençle karşılaşmaya devam ettiğini ve seviyeyi aşmanın potansiyel olarak daha fazla toparlanma için yer açabileceğini belirtmekte fayda var.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.