Güncel

Bitcoin yükselişi, altı milyondan fazla Bitcoin sahibinin zararını kurtaramadı!

BTC'nin bir haftada %10 yükselmesine rağmen, altı milyondan fazla Bitcoin sahibi zararda kaldı!

Bitcoin yükselişi, altı milyondan fazla Bitcoin sahibinin zararını kurtaramadı!

Kripto para piyasası, düşüş eğiliminin ardından bir kez daha toparlanma yolunda. Ancak yükseliş eğilimi, amiral gemisi dijital varlığı Bitcoin'in ( BTC ) altı milyondan fazla sahibini zarardan kurtaramadı!

Bitcoin yükselişi, altı milyondan fazla Bitcoin sahibinin zararını kurtaramadı!

Önde gelen kripto ticaret analisti Ali Martinez'in 31 Mayıs'ta yayınladığı bir tweet ve grafiğe göre, ortalama 40.160 $ ​​fiyatla 3.32 milyon Bitcoin tokeni satın aldıktan sonra 6.51 milyondan fazla adres hala kayıpta.

Kaynak: Ali Martinez

Grafiğe göre, kârdaki adreslerin yüzdesi %54,62, 'başarısız' olanlar ise sadece %1,89'luk bir paya sahip.

Bununla birlikte, Martinez'in açıkladığı gibi, Bitcoin sahipleri için işler gelecekte daha fazla piyasa hareketlerine ve duyarlılığa bağlı olarak değişebilir:

"Bu adresler muhtemelen bir yükseliş dürtüsü durumunda bile kırılmaya çalışacak."

Martinez ayrıca şu ifadelere yer verdi;

“Bitcoin, bu tedarik duvarını yarıp geçmek için çok fazla satın alma baskısına ihtiyaç duyacak.”

Bitcoin bir haftada %10 arttı

Kayıp Bitcoin adreslerinin sayısındaki düşüş, ağın tokeninin fiyatını nihayet 30.000 doların üzerine çıkaran yükselişi henüz takip etmedi. 

2 gün önce, Bitcoin 31.644 dolardan işlem görüyordu. Bu, gün için %3.84'lük bir ilerleme ve sadece yedi gün öncesine göre %9.41'lik bir kazanç oranına eşitti. Ancak geçtiğimiz gün bir miktar düşüş yaşadı. Bu içeriği hazırladığımız sıralarda ise %3,09 artış ile 30.261 dolardan işlem görüyordu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.