Güncel

Bitcoin'i Elon Musk mı kurdu?

2015 yılında SpaceX’ten ayrılan bir çalışan, elde ettiği bulgulardan hareketle Musk’ın Bitcoin'in kurucusu olduğunu iddia etti.

Bitcoin'i Elon Musk mı kurdu?

Son dönemin yükselen yıldızı Bitcoin, aslında kripto para sistemi olarak adlandırılıyor. Dünyada yatırım aracı olarak henüz yasalarla tam desteklenmeyen blockchain para birimi kurucusunun kim olduğu bilinmiyor ve bu konuyla ile ilgili dedikodular yeniden gündemde.

Son yıllarda pek çok kişiye atfedilen ancak kimin tarafından kurulduğu hala bir gizem olan Bitcoin'in arkasındaki isim hala belli değil. Tesla'yla elektrikli otomobil üreten, SpaceX'le uzayın seyrini değiştirmeye çalışan ve Hyperloop'la da toplu taşımada çığır açmayı planlayan Elon Musk, Bitcoin'in arkasındaki isim olabilir mi? 

1511782398_8667323a085b6a6fd38ad02aac4494599417d58b.jpeg

2015 yılında SpaceX’ten ayrılan Sahil Gupta isimli çalışan, elde ettiği bulgular ve mevcut söylentilerden hareketle Elon Musk’ın Bitcoin'in kurucusu olduğunu iddia etti. Bu tabiki sadece bir dedikodu ve gerçeklik payı somut kanıtlar sunulana kadar bilenemeyecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.