Bitcoin'in 2023 galibiyet serisi ile tarih yazmasına 1 gün kaldı!

Bitcoin'in 2023 galibiyet serisi devam ediyor! En son Kasım 2013'te 15 günde kaydedilen en uzun kazanımlarını geri almaya sadece bir gün kaldı.

Bitcoin'in 2023 galibiyet serisi ile tarih yazmasına 1 gün kaldı!

Kripto piyasası yeşil bölgede ticaret yapmaya devam ederken, Bitcoin ( BTC ), varlığın kısa vadeli fiyat hareketini etkilemesi muhtemel tarihi rekorları kırmanın eşiğinde.

Bitcoin'in 2023 galibiyet serisi ile tarih yazmasına 1 gün kaldı!

Mevcut fiyatta Bitcoin, yörüngesini 14 günlük bir galibiyet serisine genişletti ve tarihteki en uzun tutarlı pozitif fiyat hareketi dönemlerinden biri haline geldi. Bu çizgide, kripto, en son Kasım 2013'te 15 günde kaydedilen en uzun kazanımlarını geri almaya sadece bir gün kaldı.

Documenting Bitcoin'in 17 Ocak tarihli verilerine göre mevcut Bitcoin momentumu, Temmuz 2020 ve Eylül 2017'deki 10 günlük çizgileri de aştı.

Bitcoin'in 2023 galibiyet serisi ile tarih yazmasına 1 gün kaldı! - Resim : 1

Bitcoin'in tarihi en uzun kazanma çizgileri tablosu. Kaynak: Bitcoin'i Belgelemek

Bitcoin fiyat analizi

Şu anda Bitcoin, birkaç gün boyunca pozisyonun üzerinde kalmaya çalıştıktan sonra 21.146 dolardan işlem görüyor. Son 14 gün içinde, ilk kripto para birimi, 17.000 doların altında konsolide olduğu günlerden sonra %20'nin üzerinde ralli yaptı.

Bitcoin'in 2023 galibiyet serisi ile tarih yazmasına 1 gün kaldı! - Resim : 2

Bitcoin YTD fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Piyasanın şu anki odak noktası, Bitcoin'in kazançlarını koruyup koruyamayacağına odaklanıyor, bu da varlığın 2021'deki zirvelerini geri kazanmasına yardımcı olacak. Kıdemli piyasa analisti Jim Wycoff, Bitcoin boğalarının haftalarca ayılarla mücadele ettikten sonra artık varlığın sıkı kontrolünde olduğunu öne sürdü.

“BC boğaları, günlük çubuk grafikte yer alan bir fiyat yükselişinin ortasında firmanın genel olarak kısa vadeli teknik avantajına sahip. Bu, yakın vadede daha da yukarıya işaret ediyor, ”dedi Wycoff.

Başka bir yerde, kripto ticareti uzmanı ve analist Michaël van de Poppe, Bitcoin'in likiditenin son zamanların en yüksek seviyelerinin üzerine çıktığını gördüğünü belirtti.

Bitcoin'in 2023 galibiyet serisi ile tarih yazmasına 1 gün kaldı! - Resim : 3

Bitcoin fiyat analizi tablosu. Kaynak: TradingView

Bitcoin, makroekonomik kazanımlar üzerine kuruludur 

Bitcoin'in mevcut fiyatı, Amerika Birleşik Devletleri enflasyon oranının soğumasını takiben genel iyimserliğin bir sonucudur. Federal Rezerv'in faiz artırımlarını yavaşlatma olasılığı, Bitcoin'in ve genel piyasanın 2022'yi geride bırakmasına yardımcı oldu.

Görünüm ayrıca, kurumlar öncülüğünde daha fazla yatırımcının girebileceği konusunda sektörde iyimserlik yaratıyor. Ek olarak, mevcut kazanımlarda Bitcoin, FTX kripto borsasının çöküşünün etkilerini geride bırakmış gibi görünüyor.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.