Bitcoin'in 30.000 $'a çıkmadan önce hangi seviyeye düşecek?

Wall Street, Bitcoin'in 30.000 $'a çıkmadan önce 10.000 $'a düşecek olduğunu görüyor.

Bitcoin'in 30.000 $'a çıkmadan önce hangi seviyeye düşecek?

Bitcoin ( BTC ), desteği 20.000$ seviyesinin üzerinde tutmayı ve 22.000$'a kadar tırmanmayı başardığı için, varlığın etrafındaki karamsarlık hissi bazı yatırımcılar için yavaş yavaş dağılıyor.

Bununla birlikte, Wall Street'teki yatırımcılar gibi diğerleri, Bitcoin'in yakın gelecekte önemli ölçüde değer kaybedeceğini tahmin ediyor ve tokenin 10.000 $'ı bulma olasılığının daha yüksek olduğuna inanıyor, bu da değerini neredeyse yarı yarıya azaltacaktır. Bloomberg'in 11 Temmuz'da bildirdiği en son MLIV Pulse anketine yanıt veren 950 yatırımcının %40'ına göre ise BTC 30.000 doları görebilir.

Bitcoin'in 30.000 $'a çıkmadan önce hangi seviyeye düşecek? - Resim : 1

Yatırımcılar, Bitcoin'in 30 bin dolardan önce 10 bin dolardan işlem yapacağını tahmin ediyor. Kaynak: MLIV Nabız Anketi

Dengesiz tahmin, yatırımcıların aşırı karamsar bakış açısını gösteriyor. Sorunlu borç verenler, çöken para birimleri ve finansal piyasalarda spekülatif bir çılgınlığı besleyen geçmişin ucuz para politikalarının sona ermesi, kripto para birimi sektörü üzerinde olumsuz bir etki yarattı ve sonuç olarak sarsıldı.

Profesyonel yatırımcılar kriptoya daha olumlu bakıyor

Kripto para birimlerinin değersiz olduğu hissi, bu görüşü ifade eden kurumsal yatırımcıların yüzdesinden çok daha yüksek olan perakende yatırımcıların dörtte birinden fazlası tarafından ifade edildi. İlginç bir şekilde, dijital varlıklar söz konusu olduğunda, profesyonel yatırımcıların daha olumlu bir tutum sergiledikleri görüldü.

Bu pazar genel olarak bölücü olmaya devam ediyor: toplam yanıt verenlerin yaklaşık %28'i kripto para birimlerinin finansın geleceğini temsil ettiğinden oldukça emin olsa da, %20'si kripto para birimlerinin tamamen değersiz olduğuna inanıyor.

Bitcoin'in 30.000 $'a çıkmadan önce hangi seviyeye düşecek? - Resim : 2

Yatırımcılar kripto konusunda şüpheci. Kaynak: MLIV Nabız Anketi