Prof. Dr Bağlı 15 Temmuz yorumuyla sosyal medyanın diline düştü

15 Temmuz'un yıldönümü yaklaşırken yapılan bir yorum sosyal medyanın gündemine bomba gibi düştü. İşte konuyla ilgili tüm detaylar.

Prof. Dr Bağlı 15 Temmuz yorumuyla sosyal medyanın diline düştü

AKP'li esk Milletvekili Mahzar Bağlı yaptığı bir 15 Temmuz yorumuyla sosyal medyanın diline düştü. İnsanlanın 15 Temmuz FETÖ’cü darbe girişimine karşı büyük bir kahramanlık örneği ortaya koyduğunu belirten Mahzar Bağlı, "15 Temmuz gecesi insanlar, 11. katta alçaktan uçan F-16'lara kafa atarak şehit oldular” dedi. AKP eski Milletvekili Prof. Dr. Mazhar Bağlı, “15 Temmuz gecesi insanlar, 11. katta alçaktan uçan F-16’lara kafa atarak şehit oldular” ifadelerini kullandı.

Prof. Dr Bağlı 15 Temmuz yorumuyla sosyal medyanın diline düştü - Resim : 1

Ancak bu ifadeler kısa sürede sosyal medyanın gündemine bomba gibi düştü. Bağlı, “Fetö terör örgütü darbeye kalkıştığı zaman ilk defa toplum kimsenin tahmin edemeyeceği ve öngöremeyeceği şekilde büyük bir kahraman destanı yazarak inanılmaz başarı elde etti. 15 Temmuz gecesi insanlar, 11. katta alçaktan uçan F-16’lara kafa atarak şehit oldular” ifadesini kullandı.
Bağlı, Gezi Parkı eylemlerini de kalkışma olarak niteledi.

Prof. Dr Bağlı 15 Temmuz yorumuyla sosyal medyanın diline düştü

Söz konusu ifadeler kısa sürede sosyal medyada tepki toplamaya başladı. Programın ilerleyen bölümlerinde program sunucuları, sözlerine ilişkin olarak sosyal medyadaki tepkileri hatırlatınca, Mazhar Bağlı, "uçağa kafa atma" iddiasını "mecazi olarak söylediğini" öne sürdü.