Güncel

Bitcoin'in 5 yıllık getirisi, büyük bankacılık hisse getirilerinin %500 üzerinde!

Bitcoin'in 5 yıllık getirisi, kripto kışına rağmen büyük bankacılık hisselerinin yatırım getirisine oranla %500'ün üzerinde kazandırdı!

Bitcoin'in 5 yıllık getirisi, büyük bankacılık hisse getirilerinin %500 üzerinde!

Bitcoin'in ( BTC ) oynaklığı, hisse senetleri gibi diğer geleneksel varlık sınıflarını da etkileyen yüksek enflasyon makro ortamında gezinmeye çalışırken kripto para biriminin önemli satışlar kaydetmesiyle 2022'de öne çıkmaya devam ediyor. Bitcoin'in oynaklığına rağmen, varlık uzun vadede astronomik getiri oranları kaydetti ve diğer varlık sınıflarını gölgede bıraktı.

Bitcoin'in 5 yıllık getirisi, büyük bankacılık hisse getirilerinin %500 üzerinde!

Finbold ROI aracından alınan veriler, Bitcoin'in beş yıllık yatırım getirisinin, önde gelen beş bankanın hisselerini ortalama %549.35 oranında geride bıraktığını gösteriyor. Özellikle kripto, %839,17 ile Citi ve %728,34 ile Wells Fargo karşısında en yüksek getiriye sahiptir. 

Başka yerlerde, Goldman Sach'a karşı Bitcoin getirileri %407.46'da, ardından JPMorgan %402.06'da. Bank of America ilk beş büyük bankanın hisseleri arasında beşinci sırada yer alıyor ve Bitcoin getirileri %369,75 daha yüksek. Özellikle yüzde değerleri, beş yıllık bir Bitcoin yatırımının geleneksel bankaların hisse senetlerinin yatırım getirisinden ne kadar daha iyi performans gösterdiğini gösteriyor.

Bitcoin, banka hisse senedi getirilerini cüceler

Bitcoin ve vurgulanan hisse senetlerinin farklı varlık sınıflarına ait olduğuna dikkat etmek önemlidir. Hisse senetlerinin altında varlıkları olan bir şirket var ve bunların başarısı büyük ölçüde bankanın performansına bağlı. Bununla birlikte, Bitcoin herhangi bir sabit varlık tarafından desteklenmez ve fiyat, piyasa duyarlılığının yönlendirdiği spekülasyonlardan etkilenir. 

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.