Güncel

Ethereum Merge, kripto ekosistemine güven mi tazeliyor?

Checkout.com stratejisti, Ethereum Merge'in kripto ekosistemine 'biraz güven tazelemesini' bekliyor!

Ethereum Merge, kripto ekosistemine güven mi tazeliyor?

Yaklaşan Ethereum ( ETH ) Birleştirme yükseltmesi, şu anda dijital varlığa sermaye girişini hızlandırıyor ve bazı endüstri analistleri, yükseltmenin kripto para piyasasına olan güveni artıracağını tahmin ediyor.

Ethereum Merge, kripto ekosistemine güven mi tazeliyor?

CNBC ile konuşan ödeme devi Checkout.com'daki kripto stratejisinin başkanı Jess Houlgrave, platformda daha düşük ticaret hacmi görülmesine rağmen, Birleştirmenin kripto para piyasasına olan güvenini biraz yenileyeceğini belirtti.

“Ticaret tarafında, genel olarak kesinlikle daha düşük hacim görüyoruz, ancak hala hareket ediyor, ekosistemi hareket ettiren haberler hala var. Bu ayın ilerleyen saatlerinde Ethereum Merge'in geleceğini gördüğümüzde, ekosisteme olan güvenin biraz daha tazeleneceğini düşünüyorum” dedi.

Houlgrave ayrıca, büyük “birinci katman” blok zincirlerinin çoğunda kripto cüzdan adreslerinin sayısında bir artış olduğunu belirtti. Piyasadaki işlem hacminin azalmasına rağmen platform, cüzdan adreslerinde artış ve daha fazla cüzdan oluşturulmasını bildiriyor. Bu cüzdanlar, mevcut kripto sahiplerine veya piyasaya yeni giren yeni sahiplere ait olabilir.

“Bence bu, kriptoyu bir tür para birimi ve yatırım varlığı olarak düşünen yeni perakende tüccarlar tarafından çevrimiçi olarak gelen yeni tüccarlar tarafından değil, aslında para havalesi, NFT satın alma, ve diğer dijital varlıklar.”

Ethereum pazar hakimiyetini artırıyor

Yaklaşan Merge yükseltmesi, Ethereum'un 6 Eylül itibariyle piyasa değeri ile en üst sıradaki kripto para birimi olarak Bitcoin'in ( BTC ) pazar hakimiyetini kestiğini görüyor, kripto piyasası hakimiyetinin dört yılın en düşük seviyesine düştüğünü ve %38.2'ye kadar düştüğünü görüyor. Ethereum'un pazar hakimiyeti %20,4'e kadar yükseldi.

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.