Bitcoin'in eğilimi, ayı piyasasını destekliyor! Peki neden?

Bitcoin'in eğilimi, fiyat belirsizliği devam ettikçe ayı piyasasını destekliyor!

Bitcoin'in eğilimi, ayı piyasasını destekliyor! Peki neden?

Boğalar varlığın değerini mevcut kritik 20.000 dolarlık fizyolojik seviyenin üzerine çekmek için mücadele ederken Bitcoin'in ( BTC ) fiyat zayıflığı devam ediyor. Federal Açık Piyasa Komitesi toplantısı enflasyonla mücadele için faiz oranlarını artırmaya karar verirse,  düşüş momentumu muhtemelen daha da hızlanacak.

Bitcoin'in eğilimi, ayı piyasasını destekliyor! Peki neden?

Düzeltmeyi takiben, Kitco News analisti Jim Wycoff, en son Bitcoin ticaret trendini 'ayı dostu' olarak nitelendirdi ve varlık 19 Eylül Pazartesi günü üç ayın en düşük seviyesine ulaştı. 

21 Eylül'deki analiste göre, ayılar kısa vadede teknik bir avantaj taşıyor ancak herhangi bir dirence doğru gidişatın daha düşükten yana doğru olarak sınıflandırılabileceğine dikkat çekti. 

Düşüş eğiliminin ortasında, Bitcoin 19.000 doların üzerinde işlem görerek toparlanma belirtileri gösterdi. Basın saatine göre, kripto para birimi son 24 saatte neredeyse %2 değer kazanarak 19.200 dolar değerindeydi. Bitcoin'in haftalık grafiği, amiral gemisi dijital varlığın değerinin 15 Eylül'de 20.300$'a ulaştığını gösteriyor.

Bitcoin'in eğilimi, ayı piyasasını destekliyor! Peki neden? - Resim : 1

Bitcoin 7 günlük grafik. Kaynak: CoinMarketCap

Bitcoin'in bir sonraki fiyat hedefi

Mevcut fiyata dayanarak, kripto ticareti uzmanı Michaël van de Poppe, 19.200 doların Bitcoin için 19.800 dolara yükselmesi için mükemmel bir seviye olduğunu öne sürdü. 20 Eylül'deki  bir tweet'te Poppe, 'sıkıcı piyasalara' rağmen durumun henüz kötü olmadığını vurguladı.