Güncel

Bitcoin'in kısa vadeli fiyat yükselişi tehdit altında! Peki neden?

Boğalar azaldıkça, Bitcoin'in kısa vadeli fiyat yükselişi tehdit altında!

Bitcoin'in kısa vadeli fiyat yükselişi tehdit altında! Peki neden?

Bitcoin ( BTC ), amiral gemisi dijital varlık son iki aydır yükselişte olan bir yükseliş trendini sürdürmeye çalışırken, 18 Ağustos'ta 23.500 doların üzerinde tutunmak için mücadele ediyor.

Bitcoin'in kısa vadeli fiyat yükselişi tehdit altında! Peki neden?

Günlük çubuk grafikte, boğaların gücünün azalmakta olduğu aşikar ve son iki aydır fiyat artışını sürdürmek için yakında yeni bir direnç göstermeleri gerekecek.

Bitcoin'in kısa vadeli fiyat yükselişi tehdit altında! Peki neden? - Resim : 1

Bitcoin 2 aylık fiyat trendi. Kaynak: TradingView

Bu hafta boyunca ek satış baskısı, yükselen fiyat eğilimini tersine çevirebilir veya en azından daha da istikrarsız bir konuma getirebilir.

Bitcoin, destek trend çizgisine derinlemesine bakışı kaybediyor

Amiral gemisi dijital varlıkların fiyatı, Federal Rezerv'in Temmuz ayındaki toplantısından gelen tutanakların, gelecek yıl Amerika Birleşik Devletleri'nde daha uyumlu bir para politikasına dönüş beklentilerini paramparça etmesinin ardından önemli bir fiyat destek seviyesinde düşüş gördü.

17 Ağustos Çarşamba günü, en iyi kripto para birimi %2'den fazla düşüş yaşadı ve onu 15 Temmuz ve 26 Temmuz'da görülen en düşük seviyelerden oluşturulan pozitif bir trend çizgisinin altına gönderdi.

Bitcoin'in kısa vadeli fiyat yükselişi tehdit altında! Peki neden? - Resim : 2

Bitcoin trend çizgisinin altına düşüyor. Kaynak: TradingView

Federal Açık Piyasa Komitesi'nin Çarşamba gecesi geç saatlerde yayınlanan toplantı tutanakları, politika yapıcıların, borçlanma maliyetlerini ABD'deki ekonomik büyümeyi yeterli bir süre sınırlayan seviyelerde tutmak için faiz oranlarını artırmaya devam etmenin gerekliliğini tartıştıklarını gösterdi. enflasyonu dizginlemek için.

Bitcoin'in fiyatı, Fed politikasındaki değişikliklere karşı hassas ve Fed'in Mart ayında para politikasını sıkılaştırmaya başlamasından bu yana yarı yarıya azaldı.

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.