O ünlülerin yer aldığı kripto reklamlar TV'den kayboldu!

Matt Damon, Tom Brady ve LeBron James'in yer aldığı kripto reklamlar TV'den kayboldu!

O ünlülerin yer aldığı kripto reklamlar TV'den kayboldu!

Kripto para endüstrisi son haftalarda zor bir durumda kaldığından, reklamları da önemli düşüşler kaydediyor ve bazı büyük ünlülerin TV ekranlarından kaybolduğu reklamlar var.

O ünlülerin yer aldığı kripto reklamlar TV'den kayboldu!

Bloomberg'den Amina Niasse'nin 17 Ağustos'ta bildirdiğine göre, aktör Matt Damon, Tampa Bay Buccaneers oyun kurucusu Tom Brady ve profesyonel basketbol oyuncusu LeBron James'in başrollerini paylaştığı kripto reklamları, ABD televizyonundan gözle görülür şekilde ortadan kayboldu.

Örneğin, Matt Damon'ın ünlü Crypto.com reklamı en son aylar önce, Şubat ayındaki Super Bowl sırasında, dört aylık kampanya için tahmini 65 milyon dolar harcandıktan sonra yayınlandı, bu da aynı dönemde yatırım hizmetlerinde diğerlerinden çok daha fazlaydı.

Kayıplar ve alay

Haziran ayı ortasında, Crypto.com'un “Fortune cesurlardan yanadır! ” Kampanya, reklam yayınlandıktan sonra satın alınan 1.000 $ değerindeki BTC'nin daha sonra yalnızca 375 $ değerine düştü.

Flop, amiral gemisi dijital varlığın fiyatı değerinin %60'ından fazlasını kaybettikten sonra, South Park ve Stephen Colbert'in The Late Show adlı TV şovları tarafından kripto para birimlerinin teşvik edilmesiyle ilgili olarak Damon'ın alay konusu oldu.

Reklam harcamalarında büyük düşüş

TV-reklam ölçüm şirketi ISpot.tv Inc. tarafından yapılan araştırmaya göre, bu reklamların aniden ortadan kalkması, çoğu kripto para biriminin hala kurtulmaya çalıştığı piyasa çapındaki bozgunla aynı zamana denk geldi.

Özellikle Crypto.com, Coinbase ve FTX dahil olmak üzere en büyük kripto platformlarının reklam harcamaları Temmuz ayında 36.000$'a düştü, bu da Ocak 2021'den bu yana en düşük aylık toplam . %99,96'lık büyük düşüş.

O ünlülerin yer aldığı kripto reklamlar TV'den kayboldu! - Resim : 1

ABD'de kripto firmalarının TV pazarlamasına yaptığı harcamalar Kaynak: Bloomberg