Güncel

Bitcoin'in neden "dünyanın en sıcak konuları" arasında?

"Zengin Baba" R.Kiyosaki, Bitcoin'in neden "dünyanın en sıcak konuları" arasında olduğunu açıklıyor!

Bitcoin'in neden "dünyanın en sıcak konuları" arasında?

İş adamı ve “ Rich Dad Poor Dad ” adlı kişisel finans kitabının yazarı Robert Kiyosaki, Bitcoin'e ( BTC ) verdiği desteği bir kez daha yineledi ve kripto para biriminin mevcut itibari para sistemine bir alternatif olarak hareket etme potansiyeline sahip  olduğuna dikkat çekti.

Bitcoin'in neden "dünyanın en sıcak konuları" arasında?

Kiyosaki, 2 Şubat'ta  The Rich Dad Radio Show oturumunda, ABD dolarının değer kaybı nedeniyle Bitcoin'i değerli metallerin yanı sıra "dünyadaki en sıcak üç konu" arasında etiketlediğini söyledi.

“Bugün piyasadaki en sıcak konu ve bu emlak değil. Buradaki şey, altın, gümüş ve tabii ki Bitcoin. Yani bu üç şeyin, şu anda dünyadaki en sıcak konular olmalarının nedeni, paramızın sahte olması."

Bitcoin 'insanların parasıdır'

Bitcoin'in ortaya koyduğu potansiyele dayanarak Kiyosaki, varlığı "insanların parası" olarak adlandırmaya devam etti. En çok satan yazar, Bitcoin hakkında pek bir şey bilmediğini kabul etse de, varlığı hala 6.000 $ değerindeyken satın almaktan memnundu.

Ayrıca Kiyosaki, mevcut finansal sistemin sahte olduğunu ve hırsızlıkla karakterize edildiğini belirterek Bitcoin'in merkezi olmayan doğasını selamlıyor gibi göründü. 

Kiyosaki; "Şu anda tüm bu sistem sahte. Bunu yıllardır söylüyorum, bu sahte para. Bitcoin'i severim. Ben buna insanların parası diyorum. Şimdi Bitcoin hakkında pek bir şey bilmiyorum ama onu 6,00 dolardan aldığım için memnunum. Şu anda tek bildiğim bu'' dedi.

Bitcoin'in neden "dünyanın en sıcak konuları" arasında? - Resim : 1

Bitcoin sahipleri zengin olacak

Özellikle, yatırımcı doları 'sahte' olarak nitelendirdi ve para biriminin Federal Rezerv'in artan baskısıyla devalüe edilmeye devam ettiğini vurguladı. Sonuç olarak, Fed'i enflasyonu kontrol altına almamakla ve bunun sonucunda kötüleşen bir ekonomik görünüme neden olmakla suçladı.

Bu çizgide Kiyosaki, daha önce Fed politikalarının karşılığında Bitcoin'in değerinde bir artışı tetikleyerek sahiplerini zenginleştireceğini tahmin etmişti. Gerçekten de Kiyosaki, düzenleyiciler menkul kıymetler olarak sınıflandırılan diğer varlıkları ezerken Bitcoin'in muhtemelen öne çıkacağını ileri sürdü.

Son olarak, Finbold tarafından bildirildiği üzere, Ocak ayının sonunda, finansal eğitim savunucusunun küresel ekonominin zaten bir durgunluk içinde olduğunu ve sert bir iniş öngördüğünü gözlemlediğini belirtmekte fayda var.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.