Güncel

Bitcoin'in temel teknik göstergesi yeşile döndü. Bu ne anlama geliyor?

12 Şubat: Bitcoin'in temel teknik göstergesi yeşile döndü; İleride daha fazla kazanç var mı?

Bitcoin'in temel teknik göstergesi yeşile döndü. Bu ne anlama geliyor?

Kısa bir süre için 24.000 $ noktasını geri almak için haftalarca süren toparlanmanın ardından, Bitcoin'in ( BTC ) fiyatı, esas olarak Amerika Birleşik Devletleri'nde ortaya çıkan düzenleyici endişelere bağlı bir düzeltme geçiriyor. Belirsizliğin ortasında yatırımcılar, bundan sonra ne bekleyeceklerine dair ipucu vermesi muhtemel çeşitli teknik göstergelere bakıyorlar.

Bitcoin'in temel teknik göstergesi yeşile döndü. Bu ne anlama geliyor?

Özellikle, Twitter takma adı Elcryptoprof'un kripto analisti 12 Şubat'ta attığı bir tweet'te, Bitcoin'in temel teknik göstergelerinden biri olan Rainbow Relative Strength Index'in ( RSI ) uzun bir düzeltmeden sonra ilk kez yeşile döndüğünü belirtti.

Bu, Bitcoin için önemli bir gelişme çünkü trend, uzun vadeli momentumun muhtemelen yükseliş eğiliminde olduğunu gösteriyor. Uzmanın analizine göre geçmişte yaşanan benzer yeşil geçişler, önemli boğa koşularının başlangıcı oldu.

Bitcoin'in temel teknik göstergesi yeşile döndü. Bu ne anlama geliyor? - Resim : 1

Bitcoin fiyat analizi tablosu. Kaynak: Elcryptoprof

Örneğin, 2012'deki yeşil geçiş bir boğa koşusunun başlangıcını işaret ederken, 2019'daki yeşil geçiş de son büyük rallinin başlangıcını haber verdi. Ancak Elcryptoprof, 2015'teki trendin büyük bir ralliden önce bir fakeout ile sonuçlandığına dikkat çekti. Bu satırda, geçmiş performansın gelecekteki sonuçların göstergesi olmadığını belirtmekte fayda var ve Bitcoin'in bu sefer fiyatta benzer bir artış yaşayıp yaşamayacağını göreceğiz.

Bitcoin Rainbow RSI, Fibonacci döneminin Rainbow Şeridi ve seviyeleri ile karakterize edilen Rainbow Ribonacci'ye benzer ana TSI teknik göstergesinin bir modifikasyonudur.

Bitcoin fiyat analizi

Bitcoin o zamandan beri 22.000 $ seviyesinin altına düştü, ancak yıllık grafikte yeşil bölgede kalıyor. Basın zamanında, Bitcoin 21.847 dolardan işlem görüyordu.

Bitcoin'in temel teknik göstergesi yeşile döndü. Bu ne anlama geliyor? - Resim : 2

Bitcoin yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Gerçekten de en son düzeltme, Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu'nun ( SEC ) staking'i kısıtlamak için yaptığı son hamleyi takip ediyor. Düzenleyici özellikle kripto borsası Kraken ile staking hizmetlerini durduracak bir anlaşmaya vardı.

Bununla birlikte, kripto ticareti uzmanı ve analist Michaël van de Poppe, Bitcoin düzeltmesinin küçük olduğunu öne sürdü ve bunu daha fazla yatırımcının piyasadan çekilmesine neden olan  SEC " FUD " ile ilişkilendirdi.

"Bir hafta önce 24.500 dolardı ve insanlar içeri girmek için koşturdu. Şu anda fiyat 21.700 dolarda ve bazı SEC FUD nedeniyle insanlar aceleyle dışarı çıkmak istiyor. Bağlamı sil. Fiyat düşük, değeri düşük ve gelecekte çok daha yüksek olacak. Birikim  yapmak için bu fiyatları kullanın” dedi.

Bitcoin düşüş baskısı ile karşı karşıya kalırken, yatırımcılar makroekonomik faktörleri etkilemesi muhtemel önemli olayları arayacaklar. Önümüzdeki hafta yatırımcılar Tüketici Fiyat Endeksi verileri, Perakende Satışlar ve Empire State güncellemesi ile Üretici Fiyat Endeksi'ne odaklanacak.

İlginç bir şekilde, düşüş eğilimi yaklaşan Bitcoin fiyat tahminlerinde de sergileniyor. Bu satırda, Finbold tarafından bildirildiği üzere, PricePredictions'daki makine öğrenimi algoritması, ilk kripto paranın 14 Şubat 2023'te 21.632 dolardan işlem göreceğini belirtti.

Bitcoin durgunlukla karşı karşıya gibi göründüğünden, genel piyasa duyarlılığı belirsizliğini koruyor.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.