Güncel

BKM Express hizmeti durduruluyor

Rekabet Kurumu, Bankalararası Kart Merkezi tarafından sunulan BKM Express hizmetinin sonlandırılmasına karar verdi.

BKM Express hizmeti durduruluyor

Türkiye'de kullanılan ulusal dijital cüzdan çözümü olan BKM Express, 2012 yılında kullanılmaya başlanmıştı. Rekabet Kurumu aldığı bir kararın gerekçesinin açıklanmasından sonra bu hizmetin 60 gün içinde sonlandırılmasına karar verdi.

BKM Express hizmeti durduruluyor

Konuyla ilgili olarak kendi internet sayfasında bir karar yayınlayan Rekabet Kurumu, açıklamasında aşağıdaki ifadelere yer verdi:

Bankalararası Kart Merkezi A.Ş. tarafından sunulan BKM Express hizmetinin, 4054 sayılı Kanun’un 5. maddesinde yer alan koşulları sağlamaması nedeniyle söz konusu faaliyete muafiyet tanınamayacağına ve bu nedenle Bankalararası Kart Merkezi A.Ş.’ye, Rekabet Kurulunun 23.09.2016 tarih ve 16-31/525-236 sayılı kararı ile tanınan muafiyetin 4054 sayılı Kanun’un 13. maddesi çerçevesinde geri alınmasına, Bankalararası Kart Merkezi A.Ş.’nin, işbu kararın gerekçesinin tebliğ tarihinden itibaren 60 gün içinde BKM Express hizmeti sunmayı sonlandırmasına karar verildi.

Bankalararası Kart Merkezi BKM henüz konuyla ilgili resmi bir açıklama yayınlamadı ve BKM Express'in geleceği şimdilik belirsizliğini koruyor. BKM'nin ayrıca Troy isimli bir ödeme sistemi de bulunuyor ve şimdilik onunla ilgili bir karar alınmadığını belirtelim.

Yorumlar
??????
Sonunda bir işe yaradığı yoktu zaten boş işler bunlar
Cevapla
Özcan Çırak
Zaten halkın yararına ne varsa rekabet kurulu onu yok eder.o kadar haksız rekabetlere devam eder.Baska ne beklenirdi.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.