Güncel

BKM'den Rekabet Kurulu kararı açıklaması

Rekabet Kurulu'nun BKM Express hizmetini 60 gün içinde sonlandırılmasını istemesi konusunda BKM cephesinden açıklama geldi.


Dün akşam saatlerinde Rekabet Kurulu'nun aldığı BKM Express hizmetinin sonlandırılması kararı gündeme bomba gibi düşmüştü. Konuyla ilgili bir açıklama da Bankalararası Kart Merkezi BKM'den geldi.

BKM'den Rekabet Kurulu açıklaması

BKM'nin internet sayfasında yapılan açıklamada aşağıdaki ifadelere yer verildi:

Ülkemize değer katmak üzere yedi yıl önce sektörün önde gelen e-ticaret siteleri ve kart çıkaran kuruluşları ile birlikte geliştirilen Türkiye’nin Dijital Cüzdanı BKM Express, dünyada örnek gösterilen güvenli, hızlı ve kolay ödeme çözümleri sunmaktadır. Ülkemizdeki e-ticaret sektörünün güvenli bir şekilde büyümesi hedeflenerek başlatılan çalışma ve yatırımlar neticesinde bugün tüm perakende sektöründe uluslararası örneklerden daha üstün bir dijital cüzdan haline gelmiştir.

Bütün bu çalışmalar ülkemiz menfaatleri gözetilerek yasa ve düzenlemelere tümüyle uyumlu bir şekilde yürütülmekte, düzenleyici kurumlarla her zaman tam bir uyum içinde faaliyet gösterilmektedir.

Rekabet Kurulu’nun BKM Express hizmetinin sonlandırılması yönündeki kararının gerekçeleri henüz kamuoyuna açıklanmamıştır.

Açıklanacak gerekçeli kararda belirtilecek esaslarla uyumlu bir şekilde; teknolojisi, markası ve yatırımı ile tamamıyla yerli ve milli kaynaklarla geliştirilen Türkiye’nin Dijital Cüzdanı BKM Express’in ülke hedefleri doğrultusunda ödeme altyapımızın bağımsızlığı için hizmet vermeye devam etmesini amaçlamaktayız.

BKM Express ile verdiğimiz tüm hizmetler kesintisiz ve tam olarak sunulmaya devam edilmektedir. Kullanıcılarımızı, üyelerimizi, iş yerlerimizi ve tüm kamuoyunu gelişmelerden haberdar etmeye devam edeceğiz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Bankalararası Kart Merkezi

22 Haziran 2019

Görünen o ki yapılan açıklamaya göre BKM de kararın gerekçesi konusunda bir fikir sahibi değil ve gerekçelerin açıklanmasını bekleyecek. Önümüzdeki günlerde yeni açıklamalarla konunun netleşeceğini düşünüyoruz.

Yorumlar
Morad
Demek ki kötü örnek olmuş. Devletimizden daha mı iyi biliyorsunuz yani...memnun olduk yok olmanıza
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.