Güncel

BlackBerry kaçırdı Nokia kaptı! -Teknoloji Magazin

Dünyaca ünlü genç şarkıcı iki şirket arasında gidip geldi!


Tüm dünyanın gözünün üzerinde olduğu erken yaşta şöhret basamaklarını bir bir tırmanan Justin Bieber için geçtiğimiz günlerde ortaya atılan iddia teknoloji dünyasını karıştırdı. Eski adıyla RIM, bu yılın başlarında değişen adıyla BlackBerry olan şirket yöneticilerinden Vincent Washington, geçtiğimiz saatlerde ilginç açıklamalarda bulundu.

Şirketin geçtiğimiz bir kaç yıl içinde büyük bir reklam fırsatını teptiğini, az paraya çok büyük bir sükse yakalayabileceklerini fakat bunları kendi eliyle ittiklerini dile getirdi. Olayın kısa özeti şu şekilde; tüm zamanların en genç şarkıcı ve zengin isimlerinden olan Justin Bieber tarafından bir kaç yıl önce BlackBerry'e bir teklif geldi. Teklifin maddelerinde Justin Bieber, BlackBeryy'den 200 bin dolar ve 20 adet BlackBerry telefon istiyordu.

1386582850_539351091299074y.jpg

Şirketin bu teklifi sert bir şekilde geri çevirdiğini dile getiren Washington, reddedilmemesi gereken bir teklifti diyerek pişmanlığını dile getirmiş oldu. Şirket yetkilileri tarafından reddedilen bu teklifin niçin kabul edilmediğini hala anlamamış durumda. 

1386583008_screen-shot-2013-12-06-at-10.49.01-am-1.png

Yapılan bu açıklamaların üzerine son zamanların en sansasyonel olaylarına imza atan Nokia, Twitter üzerinden duyurduğu bir twit ile birlikte yapılan bu açıklamayı da tüyo olarak kullanıp Justin Bieber'a 20 adet üst segmentten alt segmente doğru sıralanan telefon yolladı. Yolladığı cep telefonlarını twitter üzerinden attığı twitle duyuran Nokia ile ünlü pop şarkıcı arasında ne gibi bir anlaşma olacak veya yapılacak mı ilerleyen günlerde hep birlikte göreceğiz.

Atılan twitte; “Hey Justin Bieber, Biz Büyük Beliebers’larız.  Bu 20 Lumia cihazdan hoşlanacağına eminiz” şeklinde genel bir ifadeyle Justin Bieber'a bir jest yapılmış oldu. (Beliebers günümüzde Justin Bieber fanlarının kullandığı hayran anlamına gelen özel bir kelime)

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.