Güncel

BlackBerry kurucusu bütün hisselerini sattı

BlackBerry'nin kurucusu ve eski CEO'su Jim Balsillie bütün hisselerini sattı.


Geçtiğimiz haftalarda yeni işletim sistemiyle birlikte akıllı telefonlarını tanıtan BlackBerry firmasında ilginç olaylar olmaya başladı. Yeni gelen haberlere göre şirketin kurucularından eski CEO Jim Balsillie, bütün hisselerini sattı.

BlackBerry eski adıyla RIM, kısa bir süre önce yeni işletim sistemi ve Z10, Q10 isimli iki yeni akıllı telefonunu tanıtmıştı. Ancak daha tanıtımdan çok fazla bir zaman geçmemişken BlackBerry'de ilginç olaylar oluyor. Şirketin eski CEO'su Jim Balsillie, elindeki bütün BlackBerry hisselerini sattı.

1360961193_rim.jpg

Eski CEO'nun elinde şirketin yüzde 5.1'ine tekabül eden 28.6 milyon hisse bulunuyordu. Ancak Balsillie'nin bu satıştan ne kadar aldığı ise bilinmiyor. Ancak şirketin değerine göre hisselerin 318.1 milyon Dolar olacağı düşünülüyor.

Jim Balsillie hisselerinin tamamını sattı ve şirketle olan bütün ilişkisini kesti. BlackBerry, son yıllarda kötüye gidiyordu ve yeni işletim sistemi ve cihazları ile kendini kurtarmaya çalışıyor.

Yorumlar
matrix
siz merak etmeyin boyle giderse ya google yada baska bir marka black berry satin alir
Cevapla
cnn
kaptan gemiyi terketti :))))) sakin blackberry almayın:)))
Cevapla
Misafir
akıllı adam şirket iflas etmeden satıp kurtulayım demiş. Artık piyasada android işletim sistemi harici hiçbir telefonun dansı yok. nasıl olsun ki. android Dünya genelinde %75-80 gibi bir oran yakalamış ve hızla oranlar artmakta. diğerleri arkadan nal topluyor. En yakın olan iphone bile düşüşte.
Cevapla
Zaten başka bir şey beklemiyor idik yazıklar olsun. Lanet olsun 9800 hatta BlackBerry kullandığım güne
Cevapla
Misafir
batan gemiden ilk fareler kacarmis...
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.