Güncel

BlackBerry'yi bu şirket alabilir!

BlackBerry satılacak mı?

BlackBerry'yi bu şirket alabilir!

Bir zamanların dev telefon üreticisi BlackBerry, geçtiğimiz yıl düştüğü maddi sıkıntıdan kurtulabilmek için akıllı telefon üretmiş ancak bu akıllı telefonlar şirketi kurtarmaya yetmemişti. Durumu daha da kötüye giden BlackBerry firması satış söylentileriyle gündemde yer almaya başladı.

Dünyanın en iyi PC üreticilerinden olan Lenovo firması BlackBerry’ye talip. Çin devi şirket birkaç yıldır ev eşyası, mobil ve PC alanında oldukça başarılı ürünlere imza atmış, hatta karanlık dönemlerde bile kar eden tek şirket olarak dikkatleri üzerine çekmişti. Lenovo mobil segmentinde Çinli diğer şirketler Huawei ve ZTE ile birlikte dünya lideri üç şirket Samsung, Apple ve LG firmalarını takip ediyor.

1382347991_lenovo-520x346.jpg

Oldukça saygın bir pazar payı bulunan Lenovo, BlackBerry’yi bünyesine katmayı planlıyor. Çinli şirketlerin Kuzey Amerika’da hareket özgürlüğü pek yok ve şirket BlackBerry’yi alarak bu şirketin bazı avantajlarını kullanmayı planlıyor. Gelen bilgilere göre Lenovo, BlackBerry’yi almak için resmi bir teklif hazırladı.

Bakalım Çinli şirket Lenovo BlackBerry’yi bünyesine katabilecek mi? Siz ne dersiniz Lenovo BlackBerry’yi alarak mobil pazarda başarılı olabilir mi?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.