Güncel

Blockchain mesajlaşma uygulamalarının 2030 yılı pazar değeri tahmini

Araştırmalar, Blockchain mesajlaşma uygulamaları pazarı 2030 yılına kadar 500 milyon dolar değerinde olacağını gösteriyor!

Blockchain mesajlaşma uygulamalarının 2030 yılı pazar değeri tahmini

Blockchain ve kripto para birimi sektörü hızla genişlemeye devam ederken, yeni araştırmalar, bu teknolojiye dayalı dünya çapındaki mesajlaşma uygulamalarının pazar boyutunun da büyüyeceğini ve 2030 yılına kadar yarım milyar ABD dolarını geçme potansiyeli olacağını tahmin ediyor.

Blockchain mesajlaşma uygulamalarının 2030 yılı pazar değeri tahmini

Spesifik olarak, küresel blockchain mesajlaşma uygulamalarının pazar büyüklüğünün, Şubat ayında yayınlanan bir Grand View Research raporuna göre, 2022 ile 2030 arasındaki dönemde %43,6 olarak belirlenen tahmini bileşik yıllık büyüme oranı (CAGR) ile 536,5 milyon dolara ulaşması bekleniyor.

Rapor özetiyle birlikte sağlanan grafikte gösterildiği gibi, yalnızca Amerika Birleşik Devletleri'ndeki blockchain mesajlaşma uygulamaları pazarının genişlemesinin, gözlemlenen dönemde %42,3'lük bir YBBO kaydetmesi bekleniyor.

Blockchain mesajlaşma uygulamalarının 2030 yılı pazar değeri tahmini - Resim : 1

ABD blockchain mesajlaşma uygulamaları pazar büyüklüğü. Kaynak: Grand View Araştırması

Ayrıca, bu uygulamaların 2022'deki toplam küresel pazar büyüklüğü değerinin 29,7 milyon ABD doları olduğunu belirtmekte fayda var; bu, çalışmanın tahminleri doğru çıkarsa, bunun yalnızca sekiz yıllık süre içinde %1.706,39'luk devasa bir artışı temsil edeceği anlamına geliyor.

Büyümeyi ne yönlendirecek?

Rapora göre, bu uygulamalar için beklenen pazar büyümesi muhtemelen kripto paranın artan popülaritesinden, hem işletmelerin hem de bireylerin veri gizliliğine yönelik artan talebin yanı sıra dünya çapında Web3 ve 5G/6G teknolojilerindeki gelişmelerden etkilenecek.

Gerçekten de çalışma, "geleneksel mesajlaşmanın sunduğu yetersiz güvenlik"in, blockchain mesajlaşma uygulamalarının yüksek güvenlik özelliklerine ve ayrıca kripto cüzdanlarının eklenmesine ve Bitcoin ( BTC ) gibi kripto varlıklarında yapılan ödemelere yönelik daha yüksek talebin itici gücü olduğunu belirtiyor.

Rapor, merkezi olmayan mesajlaşma uygulamalarındaki gelişmelere bir örnek olarak, Nisan 2022'de bir bot eklendiğini duyuran ve Telegram tarafından tasarlanan ve Açık Ağ ( TON ) olarak bilinen blok zincir tabanlı merkezi olmayan bilgisayar ağı teknolojisine atıfta bulunuyor.

Daha yakın bir zamanda, Kasım 2022'de mesajlaşma platformunun kurucusu, Telegram'ın kripto varlıklarının mevcut merkezileşmesini düzeltmek amacıyla bir kripto borsası ve gözetim dışı cüzdanlar dahil olmak üzere kripto para birimi projeleri sunmayı planladığını duyurdu.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.