Güncel

Şubat 2023 itibarıyla GitHub geliştirme etkinliğine göre en iyi 10 kripto para birimi

Şubat 2023 itibarıyla GitHub geliştirme etkinliğine göre en iyi 10 kripto para birime hep birlikte göz atıyoruz.

Şubat 2023 itibarıyla GitHub geliştirme etkinliğine göre en iyi 10 kripto para birimi

Kripto para piyasası, 2023 ivmesini temel alarak toparlanmaya devam ediyor ve çeşitli varlıkların değerinde önemli bir artış kaydediliyor. Kazançlar arasında, birkaç kripto para biriminin geliştirme ekipleri, ilgili varlıkların yaşayabilirlik kazanmasına yardımcı olmada başı çekiyor.

Şubat 2023 itibarıyla GitHub geliştirme etkinliğine göre en iyi 10 kripto para birimi

Bu hatta, 2 Şubat 2023 itibarıyla, ProofofGitHub'dan Finbold tarafından alınan verilere göre, Polkadot ( DOT ) ve üretim öncesi ağı Kusama ( KSM ) 822'de GitHub geliştirme etkinliğine liderlik ediyor, ardından 701'de Cardano ( ADA ) geliyor.

Diğer yerlerde, piyasa değerine göre ikinci sıradaki kripto para birimi Ethereum ( ETH ), 634 ile en yüksek üçüncü geliştirme etkinliğine sahip. Aynı zamanda, metaverse oyunu Decentraland ( MANA ) 607 ile dördüncü, Filecoin ( FIL ) ise sırada.

İlk on sırayı oluşturan diğer kripto para birimleri arasında Status ( SNT ), İnternet Bilgisayarı ( ICP ), IOTA ( MIOTA ), Solana ( SOL ) ve Cosmos ( ATOM ) yer alıyor.

Şubat 2023 itibarıyla GitHub geliştirme etkinliğine göre en iyi 10 kripto para birimi - Resim : 1

Günlük GitHub geliştirme etkinliğine göre en iyi 10 kripto para birimi. Kaynak: ProofofGitHub

Polkadot geliştirme faaliyetini sürdürüyor

Sıralamadan itibaren Polkadot, Cardano ve Ethereum gibi diğer köklü isimleri gölgede bırakan “blok zincirlerinin blok zinciri” olarak adlandırılan ağ ile geliştirme faaliyetini sürdürmeye devam ediyor. Aslında, kripto analiz platformu Santiment'ten alınan veriler, Polkadot'un Ocak 2023'te geliştirme faaliyetine öncülük ettiğini gösterdi.

Şubat 2023 itibarıyla GitHub geliştirme etkinliğine göre en iyi 10 kripto para birimi - Resim : 2

Ocak 2023'te geliştirme etkinliği olan ilk on kripto para birimi. Kaynak: Santiment

Gerçekten de geliştirme, Polkadot ekibinin platformun ölçeklenebilirliğini geliştirmeye yönelik bir yol haritası yayınladıktan sonraki çabalarını yansıtıyor. Yol haritasının bir kısmı, eşzamanlı desteklemeye veya parachainlerin uzantısının röle zincirinin uzantısından ayrılmasına odaklanıyor. 

Yükseltme gerçekleştirilirse, ağ hızının saniyede 100.000 ila 1 milyon işlem arasında artması bekleniyor.

Cardano'nun geliştirme faaliyeti ilerlemesi

Başka yerlerde, Cardano da ağların son yıllarda kaydedilen sürekli zincir üstü faaliyetlerini tamamlayarak üst sıralarda yer alıyor. Finbold tarafından bildirildiği üzere Cardano, 2022'deki geliştirme etkinliğine  göre en iyi blockchain protokolü olurken, Polkadot ikinci sırada yer alıyor.

Cardano'nun ana ağ faaliyetleri de 2022'de, o zamandan beri 4.000 kilometre taşını aşan akıllı sözleşme özelliği gibi özelliklerin önderliğinde  önemli bir büyüme kaydetti.

Gerçekten de ağ, sıralanmış projelerin ağa düşmesi için ayarlanmış yoğun bir 2023'ü dört gözle bekliyor. Listenin başında, platformun yerel belirteci ADA için bir yükseliş fiyat tetikleyicisi olarak hareket etmesi için lanse edilen Djed stablecoin var.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.