Güncel

Blockchain'e özel canlı yayın platformu: DLive

Blockchain için tasarlanan ilk ve tek çevrimiçi canlı yayın platformu DLive, Türk yayıncılar tarafından da kullanılıyor.

Blockchain'e özel canlı yayın platformu: DLive

Türk kullanıcılar, son 6 ay içerisinde DLive'da en hızlı büyüyen topluluk oldu. Bu sebeple siteye ilk olarak Türkçe dil opsiyonu eklendi.

Blockchain'e özel canlı yayın platformu: DLive

DLive, içerik oluşturan yayıncıların kazançlarından herhangi bir pay almıyor ve platformu kullandırmak için de ekstra bir ücret talep etmiyor. Yayıncıların kazançları kaç kişi tarafından izlendiklerine göre değil, sitedeki etkileşimle orantılı olarak artıyor.

Aylık aktif kullanıcı sayısı 500 bin olan platform, ilk altı ay içerisinde, bonuslar ve bağışlar aracılığıyla ödüller dağıttı. En sevdikleri içerik için bonus veren, yorum yapan ve yeni kullanıcıları platforma davet edip topluluğun büyümesini sağlayan izleyiciler de ödüllendiriliyor.

Çevrimiçi olarak ve Google Play'de Android uygulaması aracılığıyla kullanılabilen DLive'da kullanıcılar aktif bir rol üstleniyor. Android uygulamasından yayıncıları izleyebiliyor, bağış yapabiliyor ve yayıncılarla mesajlaşabiliyorlar. DLive’da canlı yayınlar ise PC’den yapılabiliyor.

Rakamlarla DLive

  • Kasım 2017’de lansmanı yapılan DLive, Blockchain’deki ilk canlı yayın platformu.
  • Şu anda, Türk kullanıcılar en hızlı büyüyen kullanıcı grubu.
  • DLive, ABD, Silikon Vadisi’nde UC Berkeley mezunu bir grup genç tarafından kuruldu.
  • DLive’ın 7 ayrı ülkede içerik geliştirme ekibi bulunuyor.
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.