Güncel

BM'den Hintli kripto yatırımcıları ile ilgili çarpıcı rapor!

BM raporuna göre, 2021'de Hintlilerin %7'sinden fazlası kripto paraya sahipti!

BM'den Hintli kripto yatırımcıları ile ilgili çarpıcı rapor!

Birleşmiş Milletler Ticaret ve Kalkınma Konferansı (UNCTAD) tarafından hazırlanan yeni bir rapor, farklı dijital varlıkların artan popülaritesi arasında Hindistan'daki  kripto para birimi penetrasyonunun derinliğini vurguladı.

BM'den Hintli kripto yatırımcıları ile ilgili çarpıcı rapor!

Özellikle, 2021'de Hindistan nüfusunun yaklaşık %7,3'ü kripto para birimlerine sahipti ve bu, dijital varlık sahipliğinde küresel olarak sekizinci sırayı oluşturuyor. (10 Ağustos'ta  yayınlanan UNCTAD Politika Özeti belirtildi)

UNCTAD'a göre, diğer ülkeler arasında %12,7 ile Ukrayna ilk sırada yer alırken, onu Rusya (%11,9), Venezuela (%10,3), Singapur (%9,4), Kenya (%8,5) ve ABD (%8,3) izledi.

BM'den Hintli kripto yatırımcıları ile ilgili çarpıcı rapor! - Resim : 1

Ülkeye göre küresel kripto sahipliği. Kaynak: UNCTAD

BM ajansı ayrıca, Hindistan ve diğer ülkelerdeki kripto para birimlerinin sahipliğinin, koronavirüs pandemisinin ekonomik etkileriyle hızlandığını ve çoğu yatırımcının dijital varlıkların yükselen enflasyona karşı bir miktar tampon sunabileceğine inandığını belirtti.

Hindistan'ın kripto sektörünü düzenleme çabaları

Hindistan genel olarak, küresel kripto para birimi düzenleme çerçevesine öncülük eden yargı yetkisi arasında yer alıyor. Ülke, kripto yatırımcılarında bir artış kaydederken, yetkililer genel bir yasaklama veya sektörün belirli yönlerini düzenleme arasında ikiye bölünmüş durumda. 

Finans analizleri ile bilinen Finbold tarafından bildirildiği üzere, Hindistan Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman, ülkenin merkez bankasının kripto para birimleri yasağı için bastırdığını, ancak küresel işbirliğine ihtiyaç olduğunu belirtti. 

Devam eden müzakerelerin ortasında hükümet, kripto para birimi kazançları üzerindeki %30 vergi gibi yönergeler yayınladı.

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.