Güncel

Burger King için kötü haber!

Dünya ve Türkiye’de hazır yemek sektöründe önde gelen isimlerden Burger King’in genç yaşlı her kesimden oldukça sık tercih edildiğini biliyoruz.

Burger King için kötü haber!

Çalışan bireylerin hem iş yerlerinde hem de yoğun geçen günün ardından akşam öğünlerinde severek tükettiği Burger King, bu kez bir skandala imza attı.

Sipariş fişlerini görenler şakına döndü

Ünlü yemek firmasından gelen mailleri açan fast food severler, kısa bir şokun ardından bu durumu sorgulamaya başladılar. Ekranlarında boş sipariş fişlerinin ne anlama geldiğini düşünen Burger severler, web sitelerinden bir araştırma yaptılar ve sorunun sadece sistemsel bir hata olduğu açıklaması ile karşılaştılar.

Peki durum bu kadar basit miydi? Birçok kişin aklında soru işaretleri oluşturan bu durum acaba Burger King’in bir siber saldırı altında mı olduğu sorularını akıllara getirdi. Sistem üzerinde kaydınızı oluşturduğunuzda kişisel bilgileri ev ve iş adresleri hatta kredi kartı bilgilerinin dahi kayıtlı olduğu bu sistemde bir siber saldırı krizi yaşanması nasıl bir sonuç doğurur düşündürücü.

Ünlü firmadan açıklama gecikmedi!

Burger King’ten gelen açıklamaya göre sorun sadece “dahili bir işlem hatasının” sonucu ortaya çıktı. Açıklamaya göre veri ihlali ya da herhangi bir siber saldırı söz konusu değil. Bu durumda korkulacak bir durum olmadığı anlaşılırken, ünlü firma bu sayede gözleri tekrar üzerinde topladı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.