Güncel

BMW ve Volkswagen'den rekor satış!

Volkswagen ve BMW 2011'de rekor sayıda otomobil satışı yaptı.


Volkswagen 2011 yılında rekor otomobil satışı yaptı. Volkswagen şirketi 2011'de ilk defa 8 milyonun üzerinde satış yaparak, Japon rakibi Toyota'yı geride bıraktı. Volkswagen'ın Yönetim Kurulu Başkanı Martin Winterkorn, Detroit Otomobil Fuarı'nın açılışından kısa bir süre önce yaptığı açıklamada 2011yılından bir önceki yıla oranla yaklaşık 1 milyon adet daha fazla otomobil satışı yapıldığını belirtti.

Volkswagen amacı dünya liderliği; şirket 2018 yılına kadar yıllık satış miktarını 10 milyonun üzerine çıkarıp General Motors'u da geride bırakmayı ve dünya pazarında liderliği ele geçirmeyi amaçlıyor. Bu yüzden en önemli pazarı ABD'de 2012'deki satışını artırmayı planlıyor. Volkswagen şirketi ABD'de uzun yıllar pek rağbet görmedi fakat geçen yıl ABD pazarı için üretilen Passat modeli ile durum değişti ve satışını bir önceki yıla oranla yüzde 23 artırarak yaklaşık 450 bin adede çıkarmayı başardı.

Bir diğer Alman otomotiv devi olan BMW'den de satışlarla ilgili rekor rakamlara ulaşıldığı bilgisi öğrenildi. Firma, dünya genelinde BMW, Mini ve Rolls-Royce markalarının otomobil satışının yaklaşık yüzde 15 oranında artıp 1 milyon 460 bine ulaştığını duyurdu. BMW, böylece dünya çapındaki lüks otomobil üreticileri arasındaki lider pozisyonunu sağlam temeller üzerine yerleştirmiş oldu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.