Güncel

Boeing ve Lufthansa Istanbul Airshow’da 747-8 Intercontinental’i sergiliyor

747-8 Intercontinental Türkiye’nin en büyük sivil havacılık fuarında görücüye çıkıyor


Boeing [NYSE:BA] ve Lufthansa bugün 747-8 Intercontinental uçağını Istanbul Airshow’da ilk kez görücüye çıkardılar. Lufthansa 747-8 Intercontinental, Türkiye’nin en büyük sivil havacılık fuarının ilk gününde kalabalıkları selamlamak için Perşembe günü erken saatlerde uçuş yaptı.

Lufthansa Türkiye Genel Müdürü Stefan Loecherbach, “Lufthansa, en yeni ve en gelişmiş uçağı olan 747-8’in İstanbul’u ziyaret etmesinden ve Istanbul Airshow’a katılmasından gurur duymaktadır. Kendi içinde bir başarı hikayesi olan Lufthansa’nın 747-8’i, tümüyle yeni First Class, Business Class ve Economy Class ile yolculara uçak seyahatindeki en yeni özellikleri sunuyor. Frankfurt merkezimizden hareketli artan sayıdaki uzun mesafeli uçuşlarımızda seyahat eden ve sayıları giderek artan Türk yolcularımız da bu konfor ve iyileştirmelerden faydalanıyor.”

Lufthansa, havayollarına en düşük işletme giderleri ve büyük yolcu uçakları sınıfında en ekonomik koşulları sunan 747 ailesinin en son üyesi 747-8 Intercontinental’in lansman müşterisi. Alman sivil havacılığının amiral gemisi bugüne kadar 15 747-8 Intercontinental teslim aldı, dört adet siparişi bekliyor ve halen filosunu tüm dünyada dokuz noktaya uçuruyor. 2015 için de filosunu yeni şehirlere uçurmayı planlıyor.

Loecherbach, “Tüm dünyada 235 noktaya uçan küresel bir havayolu olarak Lufthansa ve Türk havacılık endüstrisi arasında köprü olmaktan dolayı gururluyuz. 747-8’imizin bugün Istanbul Airshow’a gelişi bu harika ilişkinin bir göstergesidir.”

1411721248_boeing-lufthansa01.jpg

747-8 Intercontinental, 10.su düzenlenen Istanbul Airshow’da bugün boy gösterdi. Son 20 yıl içinde Airshow, Türkiye’nin uluslararası havacılıktaki rolünün artan önemini vurgulayacak şekilde Avrasya bölgesinin en büyüğü oldu.

Boeing Türkiye ve Kuzey Afrika Başkanı Bernard J. Dunn, “Türkiye, en yüksek mükemmellik standartları için sürekli çabalayarak gelişmekte olan havacılık ve uzay sektörüyle Avrupa, Asya ve Ortadoğu’nun arasında küresel bir kavşak olarak çok özel bir konumdadır.Boeing, Türk havacılığıyla yıllardır sürdürdüğümüz kilit ortaklıklara çok önem vermektedir. 747-8 Intercontinental’in burada İstanbul’da, sadece 20 yıl içinde bölgenin en büyük fuarlarından biri olan bir havacılık fuarında sergilenmesine yardımcı olmak bizim için onurdur” dedi.

1411721263_boeing-lufthansa04.jpg

Boeing, bugüne kadar yolcu ve kargo uçağı olarak toplam 74 adet 747-8 teslim etti. Bu yıl Haziran ayında Lufthansa, üretim hattından çıkan 1.500’üncü 747’yi teslim aldı.

Boeing Ticari Uçaklar, 747-8 Programı Genel Müdür Vekili ve Proje Başmühendisi Bruce Dickinson, “747-8 Intercontinental, yakıt verimliliği ve gürültü azaltmada yeni bir mihenk taşını temsil ediyor ve Lufthansa gibi havayollarına çift haneli yakıt iyileştirmeleri sağlamanın yanı sıra 747-400’e kıyasla yüzde 30 daha az gürültü çıkarıyor. Bu uçak tüm dünyada Lufthansa müşterileriyle popüler oldu ve hiç şüphesiz burada İstanbul’daki ziyaretçiler arasında da popüler olacak” dedi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.