Boğa güreşinde inanılmaz görüntüler! Matadorun bacağı koptu, kalbi olan bakmasın!

Dünyadaki en acımasız sporlardan birisi de boğa güreşleri diyebiliriz. Bu sefer ise acınacak hale gelen matador oldu. Kızgın boğa matadorun bacağını kopardı.

Boğa güreşinde inanılmaz görüntüler! Matadorun bacağı koptu, kalbi olan bakmasın!

Hemen yazımızın başında belirtelim. Görüntüler biraz rahatsız edici olduğundan ötürü sayfamıza koyamadık. Fakat ben illa matadorun nasıl takla atıp bacağının koptuğunu görmek istiyorum diyorsanız, görüntülere buraya tıklayarak haberin kaynağından göz atabilirsiniz.

Dünyadaki en saçma, en acımasız sporlardan birisi de boğa güreşleri diyebiliriz. Özellikle İspanya ve Meksika’da boğa güreşleri çok seviliyor.

Bu organizasyonların genel olarak sevilmemesinin sebebi ise boğaların kanlar içerisinde yere yığılarak ölmesi. Fakat her zaman kaybeden taraf boğalar olmuyor. Aynı geçtiğimiz gün İspanya’da gerçekleşen mücadelede olduğu gibi.

Yaşlı ve kızgın boğa, kendisini karşısına alan matadoru ani bir hamle ile havaya fırlatıp, kafa üstü düşmesini sağlıyor.

Boğa güreşinde inanılmaz görüntüler! Matadorun bacağı koptu, kalbi olan bakmasın!

İlk hamlede matadorun bacağını sakatlayan boğa, ikinci hamlede ise matadorun bacağını delip geçiyor. Matadoru havaya kaldırdığı esnada ise bacak yırtılıyor ve kopma noktasına geliyor. Boğa matadoru yere çaldığında hemen diğer matadorlar yardıma koşuyor ve boğanın dikkatini farklı bir yöne çekiyorlar.  Hızlı bir şekilde kanlar içerisinde yattığı yerden kaldırılan matador, tedavi altına alınıyor.

Sonrasında gelen haberlere göre matadorun bacağı başarılı bir operasyonla yerine dikilmiş. Fakat matadorunkopanbacağı eskisi gibi kullanması hiçbir zaman mümkün olmayacakmış. Sinirler parçalanıp, kaslar tamamen yırtıldığı için bacak işlevini yitirmiş. Boğa güreşleri neresinden bakarsanız bakın saçma organizasyonlar. Sporu herkes sever. Fakat bu spor değil. Boğa güreşinden daha saçma olan tek şey ise son günlerde giderek yaygınlaşan tokat yarışmaları.