BONK, 8 günde 100 milyon dolarlık piyasa değeri kaybetti! Heyecan bitti mi?

BONK, 8 günde 100 milyon dolarlık piyasa değeri kaybetti! Peki bu ne anlama geliyor? Heyecan bitti mi?

BONK, 8 günde 100 milyon dolarlık piyasa değeri kaybetti! Heyecan bitti mi?

Önemli miktarda sermaye girişi kaydettikten sonra, mem kripto para birimi Bonk (BONK), tokenin ilk yutturmacasının solmaya başlamasıyla birlikte satış baskısı altında.

BONK, 8 günde 100 milyon dolarlık piyasa değeri kaybetti! Heyecan bitti mi?

Şu anda Bonk, sekiz gün içinde yaklaşık 112,25 milyon dolarlık bir zararı temsil eden 38,69 milyon dolarlık bir piyasa değerini kontrol ediyor. CoinGecko verilerine göre, Shiba Inu'yu ( SHIB ) taklit etmeye çalışan token, 5 Ocak'ta 150.94 milyon dolarlık bir piyasa değerine sahipti.

BONK, 8 günde 100 milyon dolarlık piyasa değeri kaybetti! Heyecan bitti mi? - Resim : 1

BONK sekiz günlük piyasa değeri tablosu. Kaynak: CoinGecko

Sonuç olarak, satış baskısı BONK'un değerini etkiledi ve token ticareti günlük %15'in üzerinde bir düşüşü temsil ederek, basına göre 0.00000089$'dan işlem gördü. Haftalık grafikte BONK yaklaşık %100 düştü.

BONK, 8 günde 100 milyon dolarlık piyasa değeri kaybetti! Heyecan bitti mi? - Resim : 2

BONK yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: CoinGecko

13 Ocak sonrası kripto piyasasındaki yükseliş ile birlikte, BONK güncel fiyatı +20.60% artış ile 0.0000011 dolar seviyesinden işlem görmekte.

BONK ivme kaybetti 

Bonk, çoğu kıçın yeşile döndüğü genel kripto piyasası momentumunun aksine düşüyor. Dalma, topluluğun BONK'un faydasını artırmak için yakma mekanizmaları gibi önlemler almasına rağmen geldi. Bu nedenle, BONK satışının ilk yatırımcıların kâr elde etmesinden kaynaklandığı varsayılabilir.

Gerçekten de BONK, token Solana ( SOL ) geliştiricilerine ve misli olmayan token ( NFT ) topluluklarına havadan atıldıktan sonra piyasanın geri kalanından bir fiyat artışı kaydetti. Token'ı benimseyen geliştiricilerle birlikte Solana, haftalarca süren düzeltmeden sonra bir fiyat artışı kaydetmekten de faydalandı. 

Genel olarak, Bonk belirteçleri, Solana ekosisteminden destek alırken %3.000'e kadar kazanç sağlayarak istikrarlı bir artış kaydetti. Ralli, önceki bir Finbold raporunda Ocak 2023 için izlenecek en iyi mem kripto para birimleri arasında BONK'un yer aldığını gördü . Örneğin, birkaç Solana projesi, listelenen NFT'leri alıp satmak için Bonk'u entegre etti.

BONK'un faydasını geliştirmek

Ayrıca Solana ekibi, milyonlarca Bonk tokeninin yakıldığını ortaya çıkardı ve tokenin yakında çıkacak olan Solana akıllı telefon sürümünde  hayati bir rol oynayacağı tahmin ediliyor.

Özellikle Solana Mobile, her Solana Saga telefon ön siparişi için beş milyon Bonk jetonunun yakılacağını duyurdu. Yine satın alınan Solana Saga akıllı telefonun cüzdanlarında yaklaşık beş milyon BONK airdrop olması bekleniyor.

Şu anda, BONK'un fiyat düşüşünü durdurma yeteneği, tokenin henüz piyasada yer almadığı düşünülürse zorlu olmaya devam ediyor. SHIB'i taklit etmeye çalışsa da Bonk'un değeri, yüksek volatilite ile karakterize edilen meme paralarıyla aynı yörüngeyi izliyor.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.