Güncel

Boston Dynamics yılda 1000 robot köpek üretecek

Ünlü robotik şirketi Boston Dynamics, köpek robotu SpotMini'yi önümüzdeki yıl 1000 adet üreteceğini açıkladı.


Zaman zaman robot hayvanları ile ilgili videolar paylaşan ve bir dönem Google'ın sahibi olduğu Boston Dynamics, prototip olarak ürettiği robotlarına seri üretime başlıyor. Geçtiğimiz günlerde SpotMini'nin yeni viedolarını paylaşan şirket, seri üretime geçileceğini açıklamıştı. Firma yaptığı yeni duyuru ile SpotMini'nin önümüzdeki yıldan itibaren 1000 adet üretileceğini duyurdu. Üretim 2019 yılının Temmuz ayından itibaren başlayacak.

25 kilogram ağırlığı bulunan SpotMini, bir ofis ya da evde rahatlıkla kullanılabilecek. 90 dakika içinde şarj olabilen SpotMini, merdivenlerden inip çıkabiliyor, önüne çıkan engelleri rahatlıkla aşabiliyor. Birçok görevi yerine getirebilen robot köpek, üzerindeki kameralar yardımı ile bulunduğu artamı tanıyabiliyor.

BostonDynamics kısa bir süre önce SpotMini ile ilgili bir video yayınlamıştı. SpotMini bu videoda birçok fonksiyonu yerine getiriyor. İşte o video:

Fiyatı konusunda bir açıklama yapılmayan robotun üreticisi olan şirket Boston Dynamics geçen yıl 100 milyon dolar karşılığında Japonya merkezli teknoloji firması Softbank'a satılmıştı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.