Güncel

Böyle bir klavyeniz yoksa boşuna zirveyi hedeflemeyin

Günümüzde iyi bir oyuncu olmanın ilk şartlarından birisi de sağlam bir klavye sahibi olmaktan geçiyor. Peki sizin klavyeniz yeterince iddialı mı?

Böyle bir klavyeniz yoksa boşuna zirveyi hedeflemeyin

Artık bilgisayar başında oyun oynamak sadece çocuklara göre bir aktivite değil. Günümüzde 7’den 70’e herkes, PC başında online oyunlarda kozlarını paylaşıyor. Gittikçe yaygınlaşan e-spor müsabakaları sayesinde, oyun oynayarak milyon dolarlar kazanan kişiler mevcut.

Eğer siz de iyi bir oyuncuysanız, önümüzdeki yıllarda sayılı e-spor oyuncularından biri olabilirsiniz. Elbette bunun için biraz da yardıma ihtiyacınız olacak. Öncelikle sağlam bir ekipmanınız olması gerekiyor. Aksi takdirde ne kadar yetenekli olursanız olun, sağlam bir oyuncu olup, zirveye tırmanmanız biraz zor olabilir.

Böyle bir klavyeniz yoksa boşuna zirveyi hedeflemeyin

Böyle bir klavyeniz yoksa boşuna zirveyi hedeflemeyin - Resim : 1

Zirve yolunda işinizi kolaylaştırmak için yapmanız gereken ilk şey ise sağlam bir mekanik klavye almak. Bilindiği üzere mekanik klavyeler sayesinde gecikmeler neredeyse sıfıra kadar iniyor. Yani tuşa basmanızla, oyundaki karakterin komutunuzu anlaması anlık olarak gerçekleşiyor.

Peki mekanik klavyelerin, normal bir klavyeden farkları neler? Mekanik klavyeler yapılarından ötürü çok daha hassas bir mekanizmaya sahipler. Tuşa basma sürenizle, oyundaki karakterin komutunuzu algılaması neredeyse aynı anda gerçekleşmektedir.

Ayrıca mekanik klavyelerde dokunma hissiyatı çok daha yüksektir. Yani tuşa bastım mı basmadım mı gibi bir şüpheye düşmezsiniz. Bununla birlikte pek çok mekanik klavyede makro atamalar yapılabilmektedir. Bu sayede istediğiniz kombinasyonları makro atamalarla tek bir tuşa indirgeyebilirsiniz.

Dışarıdan bakıldığında mekanik klavyeler, normal bir klavye gibi görünse de iş oyun oynamaya geldiğinde durum tamamen farklı bir boyut kazanır. Bunun haricinde günümüzde pek çok mekanik klavyede RGB aydınlatmanın mevcut olduğunu da hatırlatalım.

Kısaca özetlemek gerekirse, oyunların tadına gerçek anlamda varmak istiyorsanız, mutlaka mekanik bir klavye edinmenizi tavsiye ederiz.

Tam olarak bu sebeplerden ötürü, kaliteli bir mekanik klavye sizin zafere giden yoldaki en iyi yoldaşınız olacaktır.

Peki iyi bir mekanik klavyeyi nereden bulabilirsiniz? Aslında bu sorunun cevabı son derece basit. En yakınınızdaki MediaMarkt mağazasına giderek onlarca mekanik klavye içerisinden size ve tarzınıza en uygun olanı seçebilirsiniz. Dilerseniz MediaMarkt mekanik klavye fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz.

Unutmayın, zafere giden yolda iyi bir ekipman sizin en yakın dostunuz olacak. O yüzden size uygun klavye, mouse ve benzeri ekipmanları seçmeniz gerekiyor.

Yorumlar
yakup
bu klavyeleri bi ara kullandım hiç randuman alamadım esas olan kablolu kablosuz olan klavyelerden ergonomik kullanmı rahat ve kaliteli malzemeden yapılmış olmasıdır şuan atech kablolu klavyesini kullanıyorum çok memnunum ısrarla tavsiye ederim
Cevapla
ılgaz
BU konuda yanılıyorsunuz asıl önemli olan reflekslerdir her türlü kalvye ile bence yapabilirsiniz ayrıca iyi bir klavye seçerken elinize uygun ergonomik ve kablolu bir klavye almaya özen göstermelisiniz
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.