Güncel

Google Play Müzik de tarih oluyor!

Teknoloji devinin tarihin tozlu sayfalarına gönderdiği platformlardan biri de Google Play Müzik oldu.


Google, geliştirdiği bazı ürün ve çözümleri tutmadığı ya da yeterince ilgi görmediği için kullanımdan kaldıran bir teknoloji şirketi. Daha önce onlarca farklı ürününü bu şekilde kapatan marka şimdi de gözünü Google Play Müzik'e çevirdi. Android kullanıcılarının cihazlarındaki müzikleri oynatmak için kullandığı uygulama tarihin tozlu sayfalarındaki yerini almaya hazırlanıyor.

Google Play Müzik de tarih oluyor!

YouTube Music platformuna önem vermek ve onu öne çıkarmak isteyen Google, kademeli olarak Play Müzik'i kapatmaya karar verdi. İlk etapta Yeni Zelanda ve Güney Afrika için Eylül ayından itibaren kapatılmaya başlanacak olan servis, Ekim ayında dünya çapında kullanımdan kaldırılacak.

YouTube Music geçen yıl tanıtılan ve Spotify, Deezer ve Apple Music gibi rakiplere alternatif olması amacıyla kullanıma sunulan bir uygulama idi. Google Play Müzik de yaygın olarak kullanılıyor olsa da artık tarihin tozlu sayfalarındaki yerini alacak.

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar bölümünde bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar
Teknolojioku.com okuru
İyi de, uygulama tamamen mi kapatılıyor yoksa sadece ücretli kısım mı gidiyor? Eğer ücretli kısımsa sorun yok zaten ülkemizde kullanılmıyor ama tüm uygulama gidiyorsa o sıkıntı, uygulamanın güzel ekolayzer özellikleri var.
Cevapla
Oğuz
Ben google play müzik ten memnunum, kaldırılsa da bi şekilde kullanmaya devam etmeyi düşünüyorum.
Cevapla
Talha
Merak etmeyiin başka birileri sitelerden korsan olarak paylaşır
Cevapla
Yücel
Zaten bi halta yarmıyordu
Cevapla
Saidheybet
Bence kapatmamalılar Çünkü ben müzikleri indirip oradan dinliyorum Ve sadece onu kullanıyorum. Ha YouTube Music'e ve Spotify'a gelince de Azerbaycan'da ikisi de kullanışlı olursa evet neden de olmasın.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.