BTC için sıradaki fiyat seviyesi 20 bin dolar mı?

Bitcoin, 4 haftalık yatay hareketin ardından 18.000 doları geri aldı! BTC için sıradaki 20 bin dolar mı?

BTC için sıradaki fiyat seviyesi 20 bin dolar mı?

Bitcoin ( BTC ), haftalarca süren yatay ticaret modelinin ardından boğaların ilk kripto para biriminin kontrolünü ele geçirmesiyle, yılın başından beri kazanma serisini genişletti.

BTC için sıradaki fiyat seviyesi 20 bin dolar mı?

Gerçekten de ralli, Bitcoin'i kilit seviyeleri geri kazanmak için yükseltti ve basın saatine göre 18.160 dolardan işlem görüyor, haftalık grafikte ise BTC %7'nin üzerinde arttı. Bitcoin en son Aralık 2022'nin başlarında yaklaşık 18.000 dolardan işlem gördü.

BTC için sıradaki fiyat seviyesi 20 bin dolar mı? - Resim : 1

Bitcoin yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Ek olarak, ralli ayrıca Bitcoin'in piyasa değerinin 349,9 milyar dolara ulaşmasıyla sonuçlandı. Özellikle, Bitcoin kazançları, 2021'den bu yana tutarlı kazanç serilerinden biri olarak ortaya çıkan son dokuz gündeki değer artışını temsil ediyor.

Bitcoin olası makroekonomik gevşemeden yararlanıyor 

İlk kripto para biriminin sürekli pozitif çizgisi, daha az agresif bir Federal Rezerv faiz artışı projeksiyonuna dönüşen makroekonomik faktörlerin olası gevşemesi de dahil olmak üzere çeşitli faktörlerden ilham aldı. Özellikle, Amerika Birleşik Devletleri Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) ve 12 Ocak'ta açıklanacak enflasyon verilerinin daha düşük gelmesi bekleniyor.

Kazançlara rağmen, BlackRock ve Morgan Stanley liderliğindeki kurumsal yatırımcılar da kripto para birimlerindeki paylarını artırıyorlar.

Bitcoin'in 18.000 doları geri almasının, şimdi çökmüş olan FTX kripto borsasının 5 milyar dolar nakit ve kripto para birimini geri kazandığı bildirildikten sonra geldiğini belirtmekte fayda var. Tutarın ödeme yapan alacaklılara yönlendirilmesi bekleniyor. Özellikle FTX çöküşü, Bitcoin'in genişletilmiş 2022 düzeltmesini hızlandırdı.

Öte yandan, Bitcoin'in yükseliş duruşunu koruma yeteneği, olası düzenleyici incelemelerle yarıda kesilebilir. Bu satırda, Federal Rezerv Sistemi Yönetim Kurulu üyesi Michelle Bowman, FTX çöküşü gibi olayların kripto para birimlerinin oluşturduğu tehdidi ve dolayısıyla düzenleme ihtiyacını vurguladığını belirtti.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.