BTCUSD 2023 başı fiyat tahmini – Bitcoin analizi için uzmanlar ne diyor?

Bu içeriğimizde, BTCUSD için 2023 başı fiyat tahminini kaleme aldık. Bakalım uzmanlar ne diyor?

BTCUSD 2023 başı fiyat tahmini – Bitcoin analizi için uzmanlar ne diyor?

2022 yılı sona ererken, kripto para piyasası hala kırmızı denizde yüzüyor, piyasa değeri 800 milyar doların altına düştü, kripto tüccarları ve yatırımcılar itici güç olarak Bitcoin'in ( BTC ) fiyat hareketine bakıyorlar. piyasanın toparlanması için güç.

BTCUSD 2023 başı fiyat tahmini – Bitcoin analizi için uzmanlar ne diyor?

Bunu akılda tutarak, kripto ticareti uzmanı Michaël van de Poppe, Bitcoin'in "hala düşüş eğiliminde olduğunu", 16.800 Dolar ve 16.600 Dolarda sert bir ret ile karşı karşıya kaldığını ve bloğu 16.400 Dolar civarında test ettiğini gözlemledi. 29 Aralık'ta, bu seviyeyi süpürüp geri kazanmayı başaramazsa, 16.200 doların oyunda olabileceğini belirtti.

BTCUSD 2023 başı fiyat tahmini – Bitcoin analizi için uzmanlar ne diyor? - Resim : 1

Bitcoin fiyat eylem analizi ve tahmini. Kaynak: Michaël van de Poppe

Aynı zamanda, birkaç teknik analiz (TA) göstergesi, Bitcoin'in yan ticaret modelinden çıkmayı ve 16.000 $ ile 22.000 $ arasındaki birikim bölgesi ile tarihsel Fibonacci seviyeleri de dahil olmak üzere 'büyük bir yukarı yönlü hareket' yapmayı düşünebileceğini öne sürdü . bu hareketi tetikleyebilir.

Uzmanlar ne diyor?

Gerçekten de, amiral gemisi merkezi olmayan finans ( DeFi ) tokeni, 2010 ve 2020'deki tarihsel fiyat hareketine dayanarak "aşırı uzun vadeli hodler birikim bölgesinde" görünüyor ve şu anki fiyatını "iyi bir pazarlık" yapıyor. analist Tüccar Tardigrade.

Bu arada CryptoNoob, Finbold'un bildirdiği gibi, BTC'nin "tarihsel olarak tabanın oluştuğu aşırı satış bölgesinde" işlem gördüğünü ve bunun gelecekte yukarı yönlü bir hareketin muhtemel olduğunu gösterdiğini gözlemledi.

BTCUSD 2023 başı fiyat tahmini – Bitcoin analizi için uzmanlar ne diyor? - Resim : 2

Bitcoin fiyat eylem analizi. Kaynak: CryptoNoob

Bir yükseliş dönüşünden önce daha fazla acı mı?
Ayrıca, Bitcoin için para akışı endeksi (MFI), varlığın önceki iki dibiyle karşılaştırılabilir bir grafik modeli sergiliyor ve bir " yükseliş dönüşü " öngörüyor , ancak kripto ve hisse senedine göre bir ila beş ay daha beklenmiyor. pazar analisti Trend Rider.

Öte yandan, kripto vergi yazılımı platformu CoinLedger'ın CEO'su ve kurucu ortağı David Kemmerer ve Netcoins kripto borsasının başkanı Fraser Matthews, ilk kripto para birimi için daha fazla acının görülebileceğine inanarak daha az yükselişe inanıyorlar.

BTCUSD 2023 başı fiyat tahmini – Bitcoin analizi için uzmanlar ne diyor? - Resim : 3

Bitcoin 7 günlük fiyat tahmini. Kaynak: Fiyat Tahminleri

Mevcut durumda, Bitcoin şu anda 16.601,27 $'dan el değiştiriyor, bu da günlük %0,48'lik bir düşüşü ve bir önceki haftaya göre %1,40'ı temsil ediyor, ancak yine de aylık grafiklerde %0,63'lük bir artış gösteriyor.

BTCUSD 2023 başı fiyat tahmini – Bitcoin analizi için uzmanlar ne diyor? - Resim : 4

Bitcoin 30 günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Görünüşe göre, Bitcoin muhtemelen önümüzdeki birkaç gün boyunca aynı yatay şekilde devam edecek ve yılı benzer bir notla kapatacak, ancak BTC fiyatının 2023 ortaya çıktıkça toparlanması için beklentiler artıyor ve diğer makine öğrenimi algoritmaları 16.885 $'a bakıyor. 2022'nin sonu için ve 2023'ün ortası için 17.257 dolar.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.