Güncel

Bu araç hem karada hem de suda gidiyor!

Quadski isimli araca kara yada deniz farketmiyor.

Bu araç hem karada hem de suda gidiyor!

GIBBS Quadski isimli bu özel araç 2006 yılında prototip olarak karşımıza çıkmıştı. Araç artık tamamlandı ve kullanıcıların beğenisine sunuldu. Fakat bu araç şimdilik sadece Amerika'da satışa sunuldu.

Quadski, doğa gezilerine çıkmayı sevenler için ideal bir araç. Hem karada hem suda giden araç, karada ilerleyeceğiniz zaman ürettiği gücü dört tekerlekten karaya iletmesi ile aşılması zor tepeleri dahi kolaylıkla geçebiliyor. Quadski bir düğmeyle beş saniyede jet skiye veya dört tekerlekli bir araca dönüşebiliyor.

1350457127_gibbsquadski-24-600x392.jpg

Quadski, hem karada hem de denizde 65 kilometre hıza çıkabiliyor. Araç 4 silindirli bir motora sahip. Doğa gezisi sırasında kara deniz demeden giden Quadski, karadan suya geçişte, 5 saniye içerisinde tekerlerini katlayarak jet-ski tarzında bir görünüme giriyor.

1350457170_gibbsquadski-22-600x367.jpg

Sadece 590 kg ağırlığında olan araç175 beygir güç üretebilen BMW imzalı motora sahip. Aracın karada ve suda ilerleyebileceği maksimum hız saatte 72 kilometre olarak belirtiliyor.

Aşağıda araca ait görüntülerin olduğu videoyu izleyebilirsiniz.


Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.